17.03.2014. 11:16
Francijas futbola čempionātā noslēgusies 29. kārta, pēc kuras drošas līderpozīcijas saglabā PSG. Parīzes komanda ar 2:0 pieveica „St. Etienne”, abus vārtus gūstot Zlatanam Ibrahimovičam, bet tās tuvākā sekotāja „Monaco” ar 3:2 pārspēja „Olympique”, tiesa, šo maču par mierīgu nevar nosaukt nekādi.

Parīzes „Saint-Germain” jau pirmajā puslaikā ieguva divu vārtu pārsvaru pār kopvērtējumā 4. vietā esošo„St.Etienne”, un šo pārsvaru spēja noturēt arī otrajā puslaikā. PSG arī saglabā astoņu punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju „Monaco”.

Abus parīziešu vārtus guva Zlatans Ibrahimovičs, kurš līdz ar to pārspējis PSG rekordu. Viņš šajā sezonā, kura vēl ne tuvu nav beigusies, guvis 40 vārtus (visos turnīros). Iepriekšējais PSG rekords piederēja argentīnietim Karlosam Bjanki, kurš guva 39 vārtus 1977.78. gada sezonā.

Zviedrijas izlases uzbrucējs pēc šī sasnieguma norādījis, ka izcīnītā uzvara bijusi ļoti svarīga un ka PSG tagad atrodas soli tuvāk mērķim, proti, čempiona titula izcīnīšanai: „Tāpat arī esmu priecīgs, ka pārsitu kārtējo rekordu.” Tiesa, PSG šajā spēlē savainojuma dēļ zaudēja Joanu Kabajē.

Tikmēr interesanta spēle norisinājusies starp „Monaco” un Lionas „Olympique”, turklāt interesanta tās tiesneša dēļ. Jau mača 4. minūtē tiesnesis Fredijs Fautrels nepamanīja Dimitra Berbatova atrašanos aizmugurē, un pēc bulgāru futbolista piespēles rezultātu atklāja Žermēns. Arī otro un trešo vārtu guvumā piedalījās Berbatovs, vienreiz piespēlējot un vienreiz iesitot, taču abi vārti atkal tika gūti no aizmugures situācijām.

To pēc mača neliedza arī tiesnesis, atvainojoties par savām un palīgu pieļautajām kļūdām. Visspilgtākā no tām bija, kad pa Rikardu Karvalju degunu trāpīja bumba, taču tiesnesis piesprieda sodu (kuru gan pēc asiem spēlētāju protestiem atcēla) par spēli ar roku. Jāpiezīmē, ka Karvalju tobrīd abas rokas bija aizlicis aiz muguras.

„Lyon” spēja gūt divus vārtus, taču līdz neizšķirtam neaizsniedzās (2:3). Pēc mača tas treneris Remi Gardē izteica savu vilšanos par to, ka spēlētāju entuziasms un drosme netika atalgoti šajā spēlē, savukārt tiesneša darbību viņš atteicās komentēt, jo „tad, visticamāk, saņemšot sodu”. Savukārt „Monaco” treneri Klaudio Ranjeri noteica, ka tiesneša dēļ grūti klājies abām komandām, taču izbraukumā gūti trīs vārti nozīmē, ka komanda uzvaru bija pelnījusi.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Reims – Marseille 1:1 (0:0) Devo 67 – Žiņaks 80'
Lille – Nantes 0:0
Ajaccio – Guingamp 1:2 (1:1) Lasns 8 ' – Sankarē 13' Bovjē 74'
Evian – Valenciennes 0:1 (0:0) Variss 63'
Nice – Bastia 2:0 (1:0) Bozetī 5' Mopē 72'
Rennes – Toulouse 2:3 (0:2) Oliveira 68' Dukurē 87' – Toivonens 14'(s.v.) Šantoms 45' Orjē 73'
Sochaux - Lorient 2:0 (1:0) Kontū 7' Sunzū 79'
Montpellier – Bordeaux 1:1 (1:1) Iltons 34' – Enrike 24'
Lyon – Monaco 2:3 (1:2) Briāns 32 78`' – Žermēns 4' Rodrigess 27' Berbatovs 52`
PSG – St.-Etienne 2:0 (2:0) Ibrahimovičs 14` 41`