08.04.2015. 23:59
Francijas spēcīgākais futbola klubs PSG turpina startēt visos iespējamos turnīros un savā laukumā ar rezultātu 3:1 pieveica "St.-Etienne", iekļūstot Francijas kausa finālā. Tajā parīziešiem pretī stāsies pēc spēka otrās līgas pārstāve "Auxerre", kas mājās uzvarēja "Guingamp" (1:0).

Pirmais puslaiks aizritēja abpusēji atklātā spēlē, un 21. minūtē vadībā izvirzījās PSG. Zlatans Ibrahimovičs ar piespēli ar papēdi izveda Esekjelu Laveci starp aizsargiem, un argentīnieti soda laukumā nogāza Fransuā Klērs. Pendeli izpildīja Ibrahimovičs, kurš pārliecinoši trāpīja apakšējā stūrī (1:0). Taču jau pēc četrām minūtēm "St.-Etienne" panāca izlīdzinājumu. Pēc Joana Mollo izpildītas standartsituācijas spēcīgi ar galvu sita Romēns Amumā (1:1),

Otrā puslaika pirmajā pusē parīzieši atguva vadību. Havjers Pastore izdarīja centrējumu no labās malas, un Laveci sev netipiski uzvaras vārtus guva ar galvu (2:1). Drīzumā PSG izšķērdēja divas izdevības izšķirt mača likteni – Ibrahimovičs trāpīja pa stabu, bet Laveci pazaudēja bumbu izgājienā viens pret vienu -, tomēr 81. minūtē gan tika noņemti pēdējie jautājumi par uzvarētāju. Ibrahimovičs, nokļuvis aci pret aci ar vārtsargu, pasita bumbu pa vienu pusi, bet pats skrēja pa otru, un ar sitienu tukšos vārtos panāca 3:1.

Kompensācijas laikā Ibrahimovičs ar sitienu tuvajā apakšējā stūrī pielika cīņai punktu – 4:1. Šovakar Ibrahimovičs ne tikai izcēlās ar hat-trick, bet arī pārsniedza 100 PSG labā gūto vārtu slieksni un ar 102 vārtiem izvirzījās visu laiku labāko snaiperu otrajā vietā. Rekordists Pedru Migels Pauleta vairs ir tikai septiņu vārtu attālumā, turklāt portugālis aizvadījis krietni vairāk spēļu – 211 pret 123.

PSG finālā tiksies ar "Ligue 2" šobrīd astoto spēcīgāko komandu "Auxerre", kas vēl pirms pieciem gadiem sensacionāli izcīnīja Francijas bronzu. Osērieši savā laukumā aizvadīja ļoti labu un disciplinētu spēli, pretinieku spiedienu izturot pat mazākumā, un ar 1:0 pārspēja pagājušā gada kausa ieguvēju "Guingamp". Finālspēle paredzēta 30. maijā "Stade de France" arēnā.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Auxerre (2) - Guingamp 1:0 (1:0) Sammaritāno 15'
PSG - St.-Etienne 4:1 (1:1) Ibrahimovičs 21'(11m)81'90'+2 Laveci 59' – Amumā 25'

Izmantotie resursi:Ligue1.com - French Football League - Ligue 1,...