10.12.2013. 14:32
Nacionālās hokeja līgas spēli šonakt 2:00 pēc Latvijas laika uzsāks Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres”. Kamēr Teda Nolana vadītā vienība izmisīgi cenšas gūt kādu punktu, tikmēr Girgensons punktus guvis jau trijās no pēdējām četrām spēlēm, kas palīdzējis (vismaz uz brītiņu) uzkalpoties līdz „Sabres” vadošajam virknējumam.

Zemgus Girgensona vārtu guvums pret „Canadiens” nepalika nepamanīts ne tikai Latvijā, bet arī pārējā pasaulē, kura vismaz izliekas sekojam hokejam. 19 gadus jaunā uzbrucēja presings un vārtu gūšanas instinkts, kuru attiecīgajā brīdī izdevās salikt kopā ar meistarību, ļāva Girgensonam gūt vienus no „Sabres” sezonas skaistākajiem vārtiem.

Tiesa, nelaime tāda, ka šajā ziņā Girgensonam ir maza konkurence, jo „Sabres” ar 30 spēlēs gūtiem 51 vārtiem ir pārliecinoši mazrezultatīvākā komanda NHL. Ne pārāk sliktas gan izskatās Bufalo izredzes nākamajās divās spēlēs kaut ko uzlabot šajā rādītājā, jo pretī stāsies Otavas „Senators”, kura ir viena no četrām NHL komandām, kura šosezon paspējusi ielaist vairāk nekā 100 vārtus (ielaisti 103 vārti, vidēji mačā 3,19, kas ir sliktāk nekā pat Bufalo 3,03).

Pirmajā savstarpējā spēlē „Senators” gan palika sausā pret „Sabres” (1:0), bet šobrīd ar 29 punktiem ieņem sesto vietu Atlantijas okeāna divīzijā. Viņu uzvara šodien viesos novērtēta ar koeficentu 2,15, kas, ņemot vērā „Sabres” katastrofālo sniegumu, ir samērā augsts.

Interesants gan fakts, ka „Sabres” pusi no savām uzvarām guvusi ar pēcspēles metienu palīdzību un šajā komponentā sezonā nav zaudējusi vēl ne reizi (3-0). Ja mača liktenis tiks izšķirts šādā veidā, „Sabres” izredzes būtiski uzlabojas, jo „Senators” tikai vakar realizēja savu pirmo bullīti sezonā. Pirms tam garām bija aizmesti 12 pēcspēles metieni. Koeficents uz „Sabres” uzvaru, ieskaitot papildlaiku un pēcspēles metienus, ir 2,18.

Teds Nolans arvien turpina meklēt īstos uzbrukuma virknējumus, un pēdējais viņa jauninājumu sarakstā ir Zemgus Girgensona iecelšana pirmajā maiņā kopā ar Taileru Enisu un no „Islanders” iemainīto Metu Mulsonu, bet uz trešo maiņu pārcelts otrs rezultatīvākais spēlētājs Koudijs Hogsons. Nolana solis nemaz nav neloģiskis, jo Girgensons pēdējās četrās spēlēs guvis trīs punktus, kamēr Hogsons, spēlējot par teju trešdaļu lielāku laiku, tikai vienu pēdējās piecās spēlēs.

Pārmaiņas atspoguļojas arī koeficentos, jo „Sabres Under 1,5”, kas šosezon ir pilnīgi normāla, par ierasta parādība, novērtēts ar augsto 3,33, bet „Sabres Over 2,5”, ko Bufalo komandai šosezon izdevies izdarīt tikai sešas reizes, ir koeficents 2,05.

„Senators” komandā pagājušo sezonu uzsāka cits latviešu uzbrucējs, Kaspars Daugaviņš, kurš gan sezonas vidū pārgāja uz Bostonas „Bruins”. „Senators” tad mocījās ar vairāku līderu traumām, taču lieliskais vārtsargu sniegums to turēja virs ūdens. Bens Bišops tika aizsūtīts uz „Lightning”, un šobrīd Otavas komandai lielākās problēmas sagādā tieši savu vārtu drošība. Ar uzbrukumu viss kārtībā, sastāvā ir pieci spēlētāji, kuri guvuši vismaz 23 punktus (vairāk nekā jebkurš „Sabres” hokejists), bet Eriks Karlsons, kurš pirmajā mačā pret Bufalo guva uzvaras vārtus, ir visas NHL rezultatīvākais aizsargs (8+21). Koeficents uz „Senators Over 3,5” ir vilinošais 2,90.Kopumā šonakt tiks aizvadītas 12 spēles, no kurām uzmanību noteikti vērts pievērst Džeroma Iginlas atgriešanās spēlei Kalgari, kad „Flames” uzņems „Bruins”. Bostonieši ir samērā pārliecinoši favorīti (2,00 pret 3,25), tāpat kā „Avalanche” spēlē pret Fīniksas „Coyotes”, tiesa, Kolorado komanda pēdējā laikā ne tuvu nerāda tik spīdošu sniegumu kā sezonas sākumā, bet „Coyotes” samērā klusām savākusi 37 punktus (tikai par trīs mazāk nekā „Avalanche”), tādēļ koeficents 3,05 uz tās uzvaru ir skatienus piesaistošs.Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties