13.05.2015. 14:25
Latvijas labākā taekvondiste Inese Tarvida (16) šodien debitēja starptautiskajās pieaugušo sacensībās un pasaules čempionātā demonstrēja pārsteidzoši labu sniegumu - pārvarēja pirmo kārtu un pēc tam sīvā cīņā piekāpās pasaules ranga 12. numuram. Urālu pilsētā Čeļabinskā patlaban notiek pasaules čempionāts taekvondo olimpiskajā versijā.

Neolimpiskajā 74 kg kategorijā Latvijas labākais taekvondists Imants Kopjevs (20) pasaules rangā ieņem 351. pozīciju. Šodien pirmajā mačā viņš zaudēja polim Karolam Holubovičam (#38) un netika 1/32-finālā. Tādējādi sacensību noslēgumā Kopjevs tiek klasificēts 65. vietā. Kā jau ziņots, pirms diviem gadiem pasaules čempionātā Meksikā bija krietni mazāk dalībnieku, toreiz mūsu sportists pārvarēja pirmo kārtu, zaudēja 1/16-finālā un sacensību noslēgumā ierindojās 17. pozīcijā.

Olimpiskajā 49 kg kategorijā Inese Tarvida sacensības sāka ar 1/64-finālu. Pirmajā mačā pretī stājās 20-gadīga Āfrikas vicečempione, pasaules ranga 29. numurs Roza Keleku (Kongo). Mūsu sportiste sarūpēja pārsteigumu un debijas reizē pamanījās pārvarēt pirmo kārtu! 1/32-finālā pretiniece bija vēl draudīgāka - 25 gadus vecā Lisbete Diesa-Kanseko (Peru), kura pasaules rangā ieņem 12. pozīciju. Saspringtā cīņā latviete atzina peruānietes pārākumu (2-4). Tādējādi sacensību noslēgumā Tarvida tiek klasificēta 33. vietā.

Kā jau ziņots, 2014. gadā Jolanta Tarvida izcīnīja sudraba medaļu kadetu pasaules čempionātā, bet viņas vecākā māsa Inese Tarvida ieguva piekto vietu junioru pasaules čempionātā.

Latvijas sportisti pirms dažām dienām izcīnīja trīs godalgas Eiropas čempionātā taekvondo neolimpiskajā versijā ("taekwon-do"). Olimpiskajā versijā ir pavisam cits līmenis, tur mūsu sportistiem nav tik labas sekmes.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161