28.01.2016. 15:23
Pasaules čempionātā biatlonā jauniešiem un junioriem aizvadītas pirmās disciplīnas abu vecuma grupu ieskaitēs. Latvijas pārstāvju pagaidām labākais rezultāts ir Ingus Dekšņa 48. vieta 15 kilometru klasikā.

Rumānijā notiekošajā pasaules čempionātā vakar tika aizvadīta klasika jauniešiem un jaunietēm, kura šajā vecuma grupā ir attiecīgi 12.5km un 10 km gara distance. Jauniešiem par pasaules čempionu kļuva norvēģis Haralds Egārs, kurš pieļāva tikai vienu kļūdu un tuvāko sekotāju apsteidza par 40 sekundēm.

Šajā distancē piedalījās četri Latvijas sportisti, taču 99 biatlonistu konkurencē neviens no viņiem labāko 50 vidū neiekļuva. Kristaps Deksnis ar četrām soda minūtēm ieņēma 54. vietu, no Egāra atpaliekot vairāk nekā deviņas minūtes. Rūdis Balodis ar piecām kļūdām bija 56., bet Ņikita Osipovs arī ar piecām kļūdām palika 60. vietā, kamēr Ernests Loktevs kļūdījās astoņas reizes un palika 80. pozīcijā.

Meiteņu sacensībās 92 sportistu konkurencē uzvarēja vāciete Marina Zautere, bet Patrīcija Eiduka ar septiņām kļūdām ieņēma 53. vietu. Viņa no uzvarētājas atpalika septiņas ar pusi minūtes. Norai Viktorijai Osītei tikai divas kļūdas, taču 57. vieta, kamēr Annija Keita Sabule ar piecām kļūdām ieņēma 63. vietu. Tikpat neprecīzi šāvieni arī Jūlija Matvijenko, kura palika 70. pozīcijā.

Klasikas sacensībās juniorēm Latvijas pārstāvju šodien nebija, bet 15 kilometru klasikā junioriem 102 biatlonistu konkurencē triumfēja austrietis Fēlikss Leitners, kurš pat ar vienu pieļautu kļūdu tuvāko konkurentu apsteidza par 110 sekundēm. Labāko piecdesmitniekā savukārt iekļuva Ingus Deksnis un Vladislavs Ņedaivodins, kuriem attiecīgi 48. un 49. vieta. Abi pieļāva četras kļūdas šaušanā, bet no uzvarētāja atpalika deviņas ar pusi minūtes. Jānim Šņoriņam savukārt septiņas kļūdas un 76. vieta, bet Andrejs Zikovs ar četrām kļūdām ieņēma 85. vietu.

Rīt un parīt abās vecuma grupās paredzētas sprinta sacensības, kam sekos iedzīšana un stafete.

Izmantotie resursi:Biathlonresults.com