23.07.2016. 12:37
Ar sensacionālu rezultātu noslēdzās otrais šīs sezonas Super Rugby čempionāta ceturtdaļfināls, kurā tikās Velingtonas “Hurricanes” un Durbanas “Sharks”. Jaunzēlandes komanda pārspēja “Sharks” ar 41:0.

Šīsdienas pirmajā ceturtdaļfināla cīņā tikās divas pilnīgi pretējās pozīcijās esošas komandas, proti, ja “Hurricanes” bija visa čempionāta regulārās sezonas uzvarētāji, tad “Sharks” izslēgšanas mačiem kvalificējās kā astotā, t.i., pēdējā, komanda.

Tiesa, tā kā tās ir izslēgšanas spēles, daudzi, sevišķi jau DĀR regbija atbalstītāji, cerēja uz brīnumu. Dabas spēki arī bija parūpējušies par visu, lai mačs spēlētājiem būtu maksimāli sarežģīts, proti, Velingtonā spēle, tāpat kā pirmais izslēgšanas cīņu mačs, tika aizvadīta pie spēcīgām lietusgāzēm un lietus.

Tiesa, tas “Haizivīm” nenospēlēja par labu, jo tieši mājnieki, kā jau “Viesuļiem” pienākas, vislabāk jutās šādā negaisā. Jau no spēles pirmajām minūtēm viņi parādīja savu spēku lēni, bet ļoti pārliecinoši un sistemātiski izrēķinoties ar saviem oponentiem. Loni Uhia, Džeimss Māršals, Džeisons Vūdvards, Vaea Fifita, Tīdžejs Peranara un Breds Šīldss guva piezemējumus, kas kopā ar realizāijām un vienu precīzo Bodena Bareta soda sitienu deva mājniekiem uzvaru ar 41:0.

Jāpiebilst, ka vēl nekad Super Rugby vēsturē izslēgšanas spēlēs nebija fiksēts vienas komandas “sausais” panākums, t.i., vēl nekad izslēgšanas spēleš komandas nebija palikušas bez gūtajiem punktiem.

Šodien ir paredzēts izspēlēt arī abas divas atlikušās ceturtdaļfinālu spēles, kuras norisināsies DĀR regbija laukumos. Johanesburgā cīnīsies “Lions” un “Crusaders”, bet Keiptaunā spēkiem mērosies “Stormers” un “Chefs”.

Izslēgšanas maču otrā kārta, jeb pusfināli, norisināsies 29. un 30. jūlijā.