02.02.2017. 00:13

Mančestras ''United'' galvenajam trenerim Žuzē Morinju pēc ilgāka pārtraukuma beidzot bija pieejami pilnīgi visi komandas futbolisti, jo neviens nav savainots vai diskvalificēts. To gan nevarētu teikt par ''Hull'', kuras sastāvā kopumā septiņi traumētie spēlētāji.

Morinju šovakar atkāpās no savas ierastās taktikas 4-2-3-1 un izmantoja 4-3-3. Pols Pogbā spēlēja savā Turīnas ''Juventus'' ierastajā malējā centra pussarga pozīcijā, bet uzbrucēju trio veidoja Markuss Rešfords, Zlatans Ibrahīmovičs un Henrihs Mhitarjans.

Pēdējās divās Premjerlīgas spēlēs ''United'' spēlēja neizšķirti. Nesen notikušajā FA kausā Mančestra iekļuva nākamajā kārtā, uzvarot ''Wigan'' 4:0, bet trīs dienas piedzīvoja zaudējumu Līgas kausā pusfinālā pret šodienas pretinieci ''Hull'' 1:2. Jāsaka gan, ka titulētajam klubam tas neko būtiski nemainīja, jo divu spēļu summā tika svinēta uzvara 3:2, kas ļāva iekļūt finālmačā.

Mančestra jau no pirmajām minūtēm uzbruka daudz, tomēr ievēroja zināmu piesardzību, lai neiekristu pretuzbrukumos. Sarkanie velni izveidoja vairākas labas epizodes, tomēr realizācija kliboja. ''Hull'' meklēja iespējas pretuzbrukumos, taču arī nekā.

Puslaika beigās Pogbā izdevās aizskriet viens pret vienu ar Eldinu Jakupoviču, tomēr vārtsargs viņa sitienu atvairīja. Otrā puslaika sākumā ''Hull'' tika pie iespējas izpildīt bīstamu brīvsitienu, ko pie pašas soda laukuma līnijas, pārkāpjot noteikumus pret Endrjū Robertsonu, nopelnīja Antonio Valensija.

Nedaudz vēlāk Markusam Rešfordam bija izcila iespēja panākt pārsvaru. Viņš meistarīgi uztvēra komandas biedra piespēlēto bumbu un no tuvas distances mēģināja sist vārtos, tomēr pienācīgi netrāpīja pa bumbu un izšķērdēja labu iespēju.

''United'' bumbas spītīgi nekrita vārtos. Pat neviena netraucētajam Huanam Matam, kurš no dažiem metriem palika viens pret Jakupoviču – sita, tomēr vārtsargs filigrāni bumbu izvilka uz pašas līnijas, veicot vienu no skaistākajiem seiviem šajā Premjerlīgas sezonā.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām ''Hull'' aizskrēja pretuzbrukumā un satricināja ''United'' līdzjutēju un futbolistu sirdis. Bumbu saņēma Lazārs Markovičs, kurš notēmēja un praktiski no vietas izpildīja sitienu pa De Heja vārtiem, bumbai trāpot pa vārtu stabu! De Hejs sastinga, un ja bumba lidotu tīklā, viņš nebūtu glābējs. Spēle noslēdzās ar zvērīgiem Mančestras mēģinājumiem izraut uzvaru, kas tomēr neizdevās, rezultātam beigās vēstot 0:0.

Mančestras ''City'' šovakar cīņā pret ''West Ham''nevarēja palīdzēt tikai traumētais Ilkajs Gindoans. Pirms spēles bija bažas arī par Serhio Agvero un jaunā talanta Gabriela Žezusa dalību. Pirmais palika rezervē, bet Žezuss laukumā izgāja pamatsastāvā, spēlējot smailes uzbrucēja pozīcijā.

Kevins De Breine rezultātu atklāja jau 17. minūtē, kad pēc izspēlētas sieniņas ar Žezusu precīzi sita bumbu tīklā. Arī otrus vārtus ''City'' guva ātrā pretuzbrukumā, tomēr šoreiz lielu darbu izdarīja Lerojs Sanē, kurš veica reidu pa kreiso malu, prasmīgi apspēlējot vairākus spēlētājus un nogādājot bumbu līdz Davidam SIlvam - 2:0. Pirmo puslaiku noslēdza Žezusa vārti, kas viņam bija pirmie Mančestras kluba rindās, bet otrajā puslaikā Jaja Turē ar 11 metru sitiena palīdzību guva ceturtos un pēdējos vārtus spēlē - 4:0.