15.09.2013. 07:36
Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra otrā posma F apakšgrupas otrās kārtas spēlē sestdien Horvātijas vīriešu basketbola izlase ar rezultātu 76:68 (8:17, 23:19, 26:9, 19:23) spēja uzvarēt Itāliju, nodrošinot sev vietu turnīra ceturtdaļfinālā, kurā tai no šī grupas pievienojušies arī mājinieki slovēņi.

Itālijas vienība pēc piecām izcīnītām uzvarām pirmajā posmā tagad otrā posma cīņās piedzīvojusi divus zaudējumus pēc kārtas.

Pirmajā ceturtdaļā daudz pārliecinošāk spēlēja Itālijas izlase, kas tika pie deviņu punktu pārsvara, bet otrajā ceturtdaļā izsēja 13 punktu handikapu un atpūtā devās vien ar piecu punktu pārsvaru. Savukārt trešajā ceturtdaļā jau no pirmajām minūtēm laukumā dominēja Horvātijas vienība, kas pakāpeniski pārņēma vadību un nodrošināja 12 punktu atrāvienu. Noslēdzošajā ceturtdaļā Itālijas komanda izmisīgi centās atspēlēties un divas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām panāca vien četru punktu starpību, tomēr horvāti uz to atbildēja ar četriem gūtiem punktiem, tādējādi nodrošinot uzvaru.

Bojans Bogdanovičs uzvarētāju labā guva 18 punktus, bet itāļus no zaudējuma neglāba Luidži Datomes 24 gūtie punkti.

Pirms tam pirmajā posmā horvāti piedzīvoja vienu zaudējumu, bet otro posmu uzsāka ar panākumu pret Somiju. Savukārt Itālija uzvarēja visās piecās pirmā posma spēlēs, bet otrā posma ievadā piekāpās Slovēnijai.

Citā šīs grupas otrās kārtas spēlē sestdien pēdējo divu Eiropas čempionātu uzvarētāji spāņi izcīnīja savu pirmo panākumu otrajā posmā, ar 82:56 (18:15, 24:15, 15:11, 25:12) pārspējot Somiju.

Uzvarētāju labā 23 punktus guva Hosē Kalderons, bet Somijas izlasē ar 17 punktiem izcēlās Peteri Koponens.

Pirmajā posmā somi un spāņi piedzīvoja tikai pa vienam zaudējumam, bet otro posmu abas komandas uzsāka ar neveiksmēm, piekāpjoties attiecīgi Horvātijai un Grieķijai.

Savukārt pie otrās uzvaras šajā turnīrā posmā tika Slovēnijas izlase, kas ar 73:65 (26:13, 17:14, 19:19, 11:19) pārspēja Grieķiju un arī garantēja vietu ceturtdaļfinālā.

Mājinieki visa mača gaitā atradās pārliecinošā vadībā, noslēdzošo ceturtdaļu uzsākot ar 16 punktu pārsvaru. Tās gaitā gan grieķi prata ievērojami pārsvaru samazināt, taču par uzvaru tā arī nepacīnījās.

Slovēnijas izlases labā 28 punktus guva Gorans Dragičs, bet Grieķijas vienībā ar 21 punktu izcēlās Vasilis Spanulis.

Grieķijai pirmajā posmā nācās ciest divus zaudējumus un abus - apakšgrupas pēdējās spēlēs. Tam sekoja uzvara pret Spāniju otrā posma ievadā, bet slovēņi, kas šo posmu uzsāka ar panākumu pret Itāliju, septiņās spēlēs tikuši pie pieciem panākumiem.

Šajā grupā Horvātijas un Slovēnijas kontā ir trīs panākumi, Itālijai un Spānijai ir pa divām uzvarām, bet grieķi un somi izcīnījuši pa vienam panākumam.

Kā ziņots, otrajam turnīra posmam kvalificējās četru apakšgrupu trīs labākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts noslēdzās. Komandas uz otro posmu ņem līdzi pirmā posma savstarpējās spēlēs izcīnītos panākumus.

Savukārt četras labākās abu otrā posma apakšgrupu vienības dalību Eiropas čempionātā turpinās ceturtdaļfinālā.

Nākamā gada Pasaules kausam kvalificēsies Eiropas čempionāta labākās sešas vai septiņas komandas, kas atkarīgs no tā, vai šo vienību vidū iekļūs sacensību saimniece Spānija.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz 22.septembrim.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801