10.06.2012. 23:53
2012.gada Eiropas futbola čempionātu pārliecinoši svētdien iesāka Horvātijas izlase, kas ar 3:1 (2:1) pieveica Īriju.

Horvātiem divus vārtus guva Mario Mandžukičs, bet vienus Nikica Jelavičs. Īriem vienīgos vārtus guva Šons Sentledžers.

Horvātija teicami iesāka maču, jau trešajā minūtē gūstot vārtus un pārsteidzot īrus. Pēc Darijo Srnas centrējuma bumba trāpīja vienam no īriem pa muguru, atlēca pie Mandžukiča, kurš ar galvu no metriem 15 guva vārtus.

EURO 2012 laikā katras spēles laikā izvēlies savu Spēles Zvaigzni un nobalso!

Izvēlies DELFI spēles zvaigzni
---------- 1 Stipe Pletikosa 12 Ivan Kelava 23 Danijel Subasic 2 Ivan Strinic 3 Josip Simunic 4 Jurica Buljat 5 Vedran Corluka 13 Gordon Schildenfeld 21 Domagoj Vida 6 Danijel Pranjic 7 Ivan Rakitic 8 Ognjen Vukojevic 10 Luka Modric 11 Darijo Srna 14 Milan Badelj 15 Ivo Ilicevic 16 Tomislav Dujmovic 19 Niko Kranjcar 20 Ivan Perisic 9 Nikica Jelavic 17 Mario Mandzukic 22 Eduardo 18 Nikola Kalinic
---------- 1 Shay Given 16 Keiren Westwood 23 David Forde 2 Sean St Ledger 4 John O'Shea 5 Richard Dunne 12 Stephen Kelly 13 Paul McShane 18 Darren O'Dea 3 Stephen Ward 6 Glenn Whelan 7 Aiden McGeady 8 Keith Andrews 11 Damien Duff 15 Darron Gibson 17 Stephen Hunt 21 Paul Green 22 James McClean 9 Kevin Doyle 10 Robbie Keane 14 Jon Walters 19 Shane Long 20 Simon Cox
Šīs spēles rezultāti

Lai gan horvāti turpināja būt aktīvāki, vārtus guva Īrijas futbolisti. 19.minūtē britu futbola stilā pēc soda sitiena Sentledžers ar galvu guva vārtus un izlīdzināja rezultātu.

Pēc vārtu zaudējuma Horvātija atguvās, turpināja spēlēt pārliecinošāk, un pārsvars atspoguļojās arī rezultātā. 43.minūtē pēc horvātu sitiena bumba "iestrēga" burzmā, īri centās izsist bumbu no sava soda laukuma, bet tomēr tā atleca pie Jelaviča, kurš bija viens pie vārtiem un pārspēja pretinieku vārtsargu. Īri gan protestēja, ka Jelavičs bijis aizmugurē, tomēr tiesnesis lēmumu nemainīja.

Otrā puslaika sākums atkal lielisks padevās horvātiem. 49.minūtē pēc centrējuma Mandžukičs sita ar galvu, bumba trāpīja pa vārtu stabu, tad par īru vārtsarga Šeja Givena galvu un ielidoja vārtos....

Otrā puslaika turpinājumā horvātiem joprojām piederēja pārsvars, bet īri nespēja izveidot kādu bīstamu situāciju. Tikai pēdējās desmit minūtēs un kompensācijas laikā īri centās paglābties no zaudējuma. Īpaši izcēlās Kīts Endrūss, kurš bija aktīvs gan gaisa divcīņās, gan sita no distances. Tomēr ne Endrūsam, ne citiem Īrijas futbolistiem šajā vakara vairs pārspēt Pletikosu neizdevās – Horvātija uzvarēja ar 3:1.

Atgādinām, ka šīs grupas pirmajā spēlē svētdien pašreizējā Eiropas čempione Spānija nospēlēja 1:1 ar Itāliju. Tādējādi EURO 2012 C grupā pēc pirmās spēļu kārtas trīs punkti ir Horvātijai, pa vienam Spānijai un Itālijai, bet Īrijai nav punktu. C grupas otrajā kārtā pēc četrām dienām Itālija spēlēs pret Horvātiju, bet Spānija – pret Īriju. Savukārt 18.jūnijā pēdējā kārtā spāņi tiksies ar horvātiem, bet itāļi – ar īriem.