05.06.2016. 12:48
Pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionātam, sestdien desmit vārtus iesita Horvātijas futbola izlase, ar rezultātu 10:0 (6:0) sagraujot Sanmarīno.

Šajā mačā uzvarētājiem pa trim reizēm izcēlās Mario Mandžukičs un Nikola Kaliničs, kuri viens otru nomainīja puslaika pārtraukumā. Tāpat pa reizei atzīmējās Marko Pjaca, Darijo Srna, Ivans Perišičs un Ivans Rakitičs.

Šī kļuvusi par pārliecinošāko uzvaru Horvātijas izlases vēsturē - iepriekš tā 2008.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē, kā arī pārbaudes spēlē 1998.gadā ar 7:0 bija sagrāvusi attiecīgi Andoru un Austrāliju.

Horvātijas izlase Eiropas čempionātu uzsāks 12.jūnijā, kad spēkosies ar Turciju, bet pēc tam tai apakšgrupā plānotas cīņas arī ar Čehiju un Spāniju.

Uzvaras sestdien izcīnīja arī Eiropas grandi Vācija un Francija. Vācijas izlase ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Ungāriju, bet Francija ar 3:0 (3:0) pieveica Skotiju, divus vārtus iesitot Olivjē Žirū.

Vēl vienā spēlē Austrija ar 0:2 (0:1) piekāpās pagājušā Pasaules kausa trešā spēcīgākā komanda Nīderlandei, kas nespēja kvalificēties Eiropas meistarsacīkstēm, bet duelī starp divām Eiropas čempionāta dalībniecēm Slovākija cīnījās 0:0 (0:0) ar Ziemeļīriju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Francijā notiks no 10.jūnija līdz 10.jūlijam.