04.06.2016. 23:57
Pēdējā pārbaudes spēlē pirms „Euro 2016” finālturnīra Horvātijas futbola izlase ar 10:0 pārbrauca pāri pundurvalsts Sanmarīno izlasei, kamēr Vācija un Nīderlande izcīnīja sausās uzvaras.

Austrija mačā pret Nīderlandi iedzinējos nokļuva jau pašā sākumā, kad pēc austriešu pasīvas darbības aizsardzībā vārtus guva „AZ Alkmaar” jaunais uzbrucējs Vinsens Jansens. Austriešiem spēles turpinājumā gan piederēja teritoriāls pārsvars, taču tuvāk vārtu guvumam bija Nīderlande – Džoržino Veinaldums ar slaidu tālsitienu trāpīja pa vārtu stabu.

Otrajā puslaikā Austrija ar "Basel" uzbrucēju Marko Janko priekšgalā radīja vairākus bīstamus uzbrukumus un izskatījās, ka neizšķirts ir tikai laika jautājums. Taču pavisam citādu jautājumu piedāvāja Veinaldums, kurš ātrajā uzbrukumā pēc izcilas Lūka de Jonga atspēles nokārtoja 2:0. Jāatgādina, ka Nīderlande nespēja kvalificēties "Euro 2016" finālturnīram, kamēr Austrija atlasē uzvarēja deviņās no desmit spēlēm. Pēdējās piecās pārbaudes spēlēs austriešiem gan klājies pieticīgi un ciesti jau trīs zaudējumi, arī pret Turciju un Šveici.

Horvātijas izlase izvēlējās nežēlot Sanmarīno futbolistus un sagrāva viņus ar 10:0. Sanmarīno izturēja pirmās 20 minūtes, bet pēc tam līdz puslaika beigām bija jau iedzinējos ar 0:6. Mario Mandžukičs, „Juventus” uzbrucējs, bija nokārtojis sev „hat-trick” 14 minūšu intervālā. Otrajā puslaikā Mandžukiča vietā laukumā devās Nikola Kaliničs un arī viņš guva „hat-trick”. Šī ir iespaidīgākā uzvara Horvātijas futbola vēsturē – iepriekš ar 7:0 bija pārspētas Austrālijas un Andoras izlases.

Ziemeļīrija savukārt tika pie bezvārtu neizšķirta pret Slovākiju. 100. spēli ziemeļīru izlasē aizvadīja Ārons Hjūdžss, bet traumu guva aizsargs Kreigs Ketkārts. Šī bija 12. spēle pēc kārtas, kurā Ziemeļīrija nav zaudējusi, kas savukārt ir jauns izlases rekords.

Tikmēr „Euro 2016” mājiniece Francija ar 3:0 sasita Skotiju, visus trīs vārtus gūstot pirmajā puslaikā. Divreiz izcēlās „Arsenal” uzbrucējs Olivjē Žirū, bet savus pirmos vārtus Francijas izlasē guva Lorāns Koscelnijs. Francija šajā mačā dominēja arī otrajā puslaikā, un skoti pretinieku vārtus apdraudēja tikai divreiz, vārtu rāmī tā arī netrāpot ne reizi.

Vācijas izlase savā pēdējā pārbaudē pirms finālturnīra ar 2:0 pārspēja Ungārijas izlasi. Iepriekš vācieši ar 1:3 bija zaudējuši slovākiem, taču šodien pamatsastāvā savas ierastās vietas pozīcijas ieņēma tādi spēlētāji kā Mesuts Ezils, Toni Kross, Manuels Noiers un Tomass Millers. Vācija droši kontrolēja notikumus laukumā un bumbu dabūja vārtos jau otrajā minūtē, taču Juliana Drakslera vārti netika ieskaitīta diskutablas aizmugures dēļ. Rezultātu 1:0 Vācijas labā puslaika izskaņā radīja Ungārijas aizsargs Langs, netīšām raidot bumbu savos vārtos.

Otrajā puslaiku visu intrigu izdzēsa Millers, panākot 2:0, kurš tika pirmais pie ungāru vārtsarga Gābora Kirāja atsistās bumbas. Vācijai pozitīva ziņa arī Bastiana Švainstaigera atgriešanās laukumā, kurš nebija spēlējis kopš 20. marta, bet šovakar izgāja uz maiņu 68. minūtē.

Pusdienlaikā pārbaudes spēli aizvadīja arī Grieķija, taču no neveiksmēm tai neizdevās izvairīties arī Sidnejā, kompensācijas laikā ielaižot vārtus un ar 0:1 zaudējot Austrālijai. Grieķija pēdējo 18 spēļu laikā cietusi 12 zaudējumus un guvusi tikai divas uzvaras.

Komandas Rez. Vārtu guvēji
Vācija-Ungārija 2:0 (1:0) Langs 39` (s.v.) Millers 63`
Horvātija-Sanmarīno 10:0 (6:0) Pjaca 20` Mandžukičs 24` 36` 38` Srna 25` Perišičs 40` Rakitičs 50` N. Kaliničs 59` 73` 84`
Austrija-Nīderlande 0:2 (0:1) Jansens 9` Veinaldums 66`
Slovākija-Ziemeļīrija 0:0
Francija-Skotija 3:0 (3:0) Žirū 8` 35` Koscelnijs 40`