12.11.2017. 23:40

Lai gan laukuma saimnieku izredzes atspēlēties bija minimālas, gaisotne jau no pirmās minūtes bija saspringta, un situāciju vēl nokaitētāku padarīja nepiešķirtā pendele uz horvātu vārtiem. Pēc centrējuma no kreisās malas Hosē Zeka devās pakaļ bumbai un pēc sadursmes ar pretinieku nonāca uz zāliena, tomēr tiesneša svilpe klusēja, kaut atkārtojumā bija redzams, ka varēja piešķirt 11 metru soda sitienu.

Pēc standartsituācijas labā sitiena pozīcijā nonāca centra aizsargs Sokratis, bet viņa sitiens lidoja mazliet garām apakšējam stūrim. Grieķijas izlasei pirmā puslaika turpinājumā neizdevās izveidot labāku iespēju, lai gan mājiniekiem piederēja milzīgs pārsvars bumbas kontrolē – 62%. Tikmēr horvāti izdarīja vairāk sitienu un radīja labāko momentu pirmajās 45 minūtēs.

Divas minūtes pirms pārtraukuma Ivans Perisičs tika pie netraucēta sitiena no 23 metriem un mērķēja tālajā devītniekā. Sitiens bija varens, bet grieķiem palīdzēja mājas sienas – bumba atdūrās pret vārtu stabu un lidoja atpakaļ laukumā. Tādējādi pirmajā puslaikā nevienai komandai neizdevās izdarīt sitienu vārtu rāmī – 0:0.

Protams, grieķi arī otrajā puslaikā turpināja laimi meklēt uzbrukumā. Viņiem izdevās bumbu kontrolēt arī pretinieku laukuma pusē, taču saspēle visbiežāk apstājās vēl pirms soda laukuma sasniegšanas. Horvātu vārtiem izdevās pietuvoties tikai retos gadījumos, un arī tad Jaņņa Janniota piespēle gar vārtiem palika bez adresāta.

Tuvojoties mača noslēgumam, Dimitrim Pelkam beidzot izdevās dabūt bumbu pretinieku vārtos – viņš pielika kāju metru pirms vārtu līnijas. Tomēr partneris, kurš izdarīja piespēli, atradās aizmugurē, tādējādi Grieķijas izlases līdzjutēju prieki bija pavisam īsi. Pirmo sitienu vārtu rāmī grieķi izdarīja vien 86. minūtē, bet Danijelam Subasičam tas problēmas nesagādāja.

Kompensācijas laikā vēl labāka iespēja bija Pelkam, bet viņš no pāris metriem aizsūtīja bumbu debesīs. Tādējādi vārtus nevienai komandai neizdevās gūt, un Horvātijas izlase nopelnīja vietu 2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā. Tikmēr grieķi izlaidīs otro lielo turnīru pēc kārtas, jo neizdevās iekļūt arī 2016. gada Eiropas čempionātā. Horvātija kopš 1998. gada, kad izdevās tikt pie trešās vietas, izlaidusi tikai vienu Pasaules kausa izcīņu.

Brīdinājumi: TahtsidisGrieķija: Karnezis, Recoss, Manols, Sokratis, Torosidis, Tahtsidis, Ciolis, Kristodolopolus (Fortounis 59'), Bakasets (Janniots 59'), Zeka, Mitroglu (Pelks 78')Horvātija: Subasičs, Striničs, Vida, Lovrens, Vrsaļko, Brozovičs, Rakitičs (Rebičs 86'), Perisičs, Modričs (Mitrovičs 90'+1), Mandzukičs, Kaliničs (Kramaričs 78')Divu spēļu summā ar 4:1 uzvarēja Horvātija