09.06.2015. 08:19
Ja F1 noteikumos tiks realizētas plānotās izmaiņas un 2016. gadā vairs nedrīkstēs turpināt dzinēju attīstīšanu, kompānija "Renault" aizies no čempionāta, paziņojis "Red Bull" komandas vadītājs Kristians Horners.

Kad nesen tika ieviesti jaunie hibrīdmotori, izmaksu taupīšanas nolūkā tika noteikts aizliegums tos attīstīt sezonas laikā. Tomēr "Ferrari" komandai izdevās atrast veidu, kā apiet šos noteikumus, līdz ar to šobrīd motoru attīstīšana notiek. Tomēr nākamā gada februārī arī šo iespēju plānots ierobežot.

Tiek uzskatīts, ka "Renault" motori aizvien ir vājāki par "Mercedes" un "Ferrari" ražotajiem, taču, tā kā jaunie noteikumi faktiski liegtu tiem kļūt uzvarēt spējīgiem, francūži ilgāk nevēlēsies palikt F1 apritē.

"Šobrīd situācija ir tāda, ka "Renault" nevar apsolīt savu palikšanu čempionātā," atklāj Kristians Horners. "Ja februārī tiks slēgta iespēja turpināt motoru attīstīšana, faktiski tas nozīmē ardievas pamāšanu viņiem."

Gan "Red Bull", gan "Toro Rosso" komandām līgums ar "Renault" beigsies 2016. gada izskaņā. Pašreizējie noteikumi paredz, ka motoru attīstīšana jāpabeidz nākamā gada 28. februārī, tomēr noteikumus varētu mainīt komandu vienbalsīga pretošanās tiem. Tomēr vismaz "Mercedes" ir apmierināta ar motoru attīstīšanas apturēšanu un izmaiņām ir gatava.

Horners brīdina, ka šie noteikumi faktiski nozīmē viena dzinēju piegādātāja zaudēšanu, ko F1 čempionāts nedrīkst atļauties.

"Tāpēc "Mercedes" par to būtu jāpadomā, un tāpat arī Starptautiskajai Automobiļu federācijai, jo tas ir pašas Formulas 1 vislabākajās interesēs," saka Horners. "Ja čempionāts var atļauties zaudēt vienu no dzinēju piegādātājiem, tad rēķinieties ar 28. februāri."

Tiesa, no otras puses, kompānija "Renault" šobrīd izskata iespēju nopirkt kādu no komandām, jo vēlas atgriezties F1 kā rūpnīcas vienība. Pašlaik ir grūti prognozēt, kurš no scenārijiem īstenosies, jo acīm redzot, daudz kas atkarīgs tieši no tehniskajiem noteikumiem.

Izmantotie resursi:FOX SPORTS | Latest Sports News, Live Scores,...Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties