15.09.2013. 20:22

Līdz ar to Horners kļuvis par vecāko sportistu, kuram izdevies triumfēt kādā no nozīmīgākajiem pasaules velomaratoniem.

Par noslēdzošā 21.posma uzvarētāju svētdien kļuva Maikls Metjūss no Austrālijas, kurš pārstāv «Orica Greenedge» komandu, finišējot pēc divām stundām un 44 sekundēm. Gandrīz 110 kilometru garajā etapā Horneram izdevās finišēt labāko peletonā, kas nodrošināja vienādu laiku ar uzvarētāju, līdz ar to viņš varēja sev nodrošināt uzvaru «Vuelta Espana» velobraucienā.

Kā otrais šajā posmā finišēja amerikānis Tailers Farrars («Garmin-Sharp»), bet trešais bija Nikiass Arnts («Argos-Shimano».

Velobrauciena kopvērtējumā Horners apsteidza itāli Vinčenco Nibali no «Astana» komandas par 37 sekundēm, savukārt kopvērtējumā trešo vietu izcīnīja spānis Alehandro Valverde («Movistar»), kurš uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 36 sekundes.

Hornera riteņbraucēja karjeras lielākie sasniegumi līdz šim bija divas uzvaras tādos velomaratonos kā «Tour of California» un «Tour of the Basque Country».

Šogad «Vuelta Espana» nepiedalījās neviens no Latvijas riteņbraucējiem. Pērn šajās sacensībās Gatis Smukulis kopvērtējumā izcīnīja 117.vietu, bet gadu iepriekš Aleksejs Saramotins ierindojās 166.vietā.