01.06.2016. 00:43
Pēdējos pāris gadus Jāni Horeliku Baltijas autošosejas trasēs sastapt nevarējām, jo Jānis bija iesaistījies Andra Dambja projektā Drive eO, piedaloties pasaulē populārākajās kalnā braukšanas sacensībās Kolorado, ASV „Pikes Peak International Hill Climb”. Taču nu pilots atradis jaunu izaicinājumu

Horeliks šogad ir atradis jaunu izaicinājumu un iegādājies Legends klases automobili ar kuru plāno startēt Ziemeļeiropas NEZ čempionātā un atsevišķos Somijas čempionāta posmos. Legends mono klase ir ļoti populāra daudzās pasaules valstīs un, piemēram, Somijā nereti uz starta iziet vairāk kā piecdesmit dalībnieki. Nu jau vairākus gadus arī Latvijā parādās ar vien jauni Legends auto un jauni dalībnieki. Šogad pirmo reizi notiks arī Ziemeļvalstu NEZ čempionāts, kas sastāvēs no trīs posmiem Pērnavā, Rīgā un Somijā.

Lai labāk sagatavotos šim NEZ Legends čempionātam, aprastu ar jauno automobili un atgūtu sacensību garšu, šogad tika izvēlēts Somijas Legends klases čempionāts, kura pirmais posms notika 14. un 15. maijā, Botnianring trasē. Uz šo posmu kopā ar vairākiem citiem latviešu braucējiem devās arī Horeliks.

''Uz Somijas čempionāta pirmo posmu devāmies jau laicīgi. Paspējām uz ceturtdienas treniņiem. Pirmais iespaids, braucot ar Leģendu, bija pavisam savādāks nekā ar salonmašīnu. Viss skaļš, vējš pūš, vibrē, slīd. Sākums pagāja, kamēr pieradu, kā auto bremzējās un stūrējās. Ar to stūrēšanu ir kā ir, netradicionāli stumj priekšu ārā, nevar tik precīzi iegriezt līkumā. Piektdien no rīta sāka līt un lija visu dienu. Treniņš slapjajā trasē bija ļoti slidens. Arī abi braucieni notika slapjā trasē. Pirmajā braucienā finišēju 28. vietā, bet otrajā - 23. vieta. Pirmajā braucienu mašīna vadīja mani, nevis es vadīju mašīnu. Pirms otrā brauciena pamainījām auto regulējumus. Brauciena sākumā kāds no somu braucējiem pamanījās man uzsist pa aizmuguri un apgriezt auto, kā rezultātā paliku pēdējais. Bija papildus adrenalīns doties cīņā, cik nu tas iespējams. Līdz finišam kādu duci apdzinu un paliku 23. Uz nedēļas nogales beigām jau sāku aprast ar auto īpatnībām. Kopumā esmu apmierināts ar startu. Šīs bija pirmā pieredze un pirmās sacensības bez kārtīgiem treniņiem,'' stāsta Horeliks, kurš piebilda, ka, lai sagatavotos NEZ čempionāta pirmajam posmam Pērnavā, kurš notiks 2. un 3. jūlijā, viņš aizvadīja treniņu sesiju Pērnavas trasē, kur centās pierast pie auto un atrast atbilstošus regulējumus.

Nākamās sacensības, kur varēsim jau klātienē vērot Jāni Horeliku, startējot ar Legends automobili, ir 2. un 3. jūlijs, Pērnava, kur notiks ''Estonia Grand Prix 2016'' , kur gaidāmas Igaunijas lielākās autošosejas sacensības šogad ar vairāk kā 150 dalībniekiem no vairāk kā septiņām valstīm.

Bet pirms tam Horeliks dosies uz ASV, Kolorado, jo arī šogad turpina piedalīties Andra Dambja Drive eO projektā testa pilota statusā, vadot elektro automobili eO PP03. Šim auto ziemas laikā ir veikti virkne uzlabojumi, kas šogad dos iespēju vēl vairāk pietuvoties Sebastiana Loeba uzstādītam Paikspīkas rekordam. Automobilim ir iebūvēts vēl viens dzinējs un ir uzlabota dzesēšanas sistēma. Auto šogad ir aprīkots ar jaunu Alcon bremžu sistēmu un speciāli izgatavotām Hankock kalnā braukšanas riepām. Sacensībās pie auto stūres šogad atkal sēdīsies jaunzēlandietis Rīss Millens.

Informāciju sagatavoja:Mārcis KrojaPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties