04.01.2014. 19:00
Jaukto tenisa komandu turnīrs Hopmana kauss sestdien Pērtā noslēdzās ar Francijas izlases pirmo triumfu. Alizē Kornē un Žo-Vilfrīda Tsongas duets franču trešajā finālā ar 2-1 apspēlēja Polijas pāri Agņeška Radvaņska un Gžegožs Panfils.

Abas finālistes grupu turnīru izspēlēja bez zaudējumiem (trīs uzvaras), tiesa, atšķirīgā manierē. Polijai trešo uzvaru (pār Austrāliju) guva ar milzu pūlēm, izšķirošajā jauktajā dubultspēlē atspēlējot seta un breika deficītu. Ja Polija Austrālijai būtu zaudējusi divos setos, finālā spēlētu Kanāda. Šodienas titula mačā visam vajadzēja izšķirties tieši "mikstā", jo vienspēlēs bija ļoti izteikti favorīti.

Vispirms kortā devās vīri, un Žo-Vilfrīds Tsonga Franciju izvirzīja vadibā, tiesa pret ranga trešā simta tenisistu Gžegožu Panfilu spēlēja trīs setus – 6:3, 3:6, 6:3.

Agņeška Radvaņska Polijai panāca izlīdzinājumu, trešo reizi tikpat spēlēs uzveicot Alizē Kornē. Aga abas iepriekšējās spēles pret Kornē bija uzvarējusi divos setos un arī šoreiz tam tā vajadzēja notikt, taču Radvaņska pamanījās nospēlēt lieku setu – 6:3, 6:7(7), 6:2.

Kornē spēlēja ļoti agresīvi, patērējot ļoti daudz spēka. Tas viss spēlē, kurā viņai nebija reālu izredžu uzvarēt. Radvaņska 2. setā pie 5:4 neizservēja maču, neizmantojot arī vienu mačbumbu. Kornē pēc kārtējās garās izspēles (35 sitieni!) pārāk ilgi atvilka elpu, par ko saņēma brīdinājumu. Alizē izplūda asarās, taču āti savācās un dramatiskā taibreikā vispirms izsēja 6:3 pārsvaru, bet pēcāk ar piekto setbumbu nodrošināja sev vēl vienu setu.

Francijas tenisiste 2. seta galotnē brīžiem spēlēja "autopilota režīmā". Kornē vienā no izspēlēm, trāpot bumbiņu pa sitienam Radvaņskai, nobļāva "Allez!", tādā veidā priecājoties par uzvarētu punktu, lai gan izspēle vēl turpinājās un beigās noslēdzās polietes labā.

Jau tikšana līdz 3. setam varonīgajai Kornē bija milzīgs sasniegums. Skaidrs, ka izšķirošajā setā viņai izredzes bija mikroskopiskas. Aga pirmajā uzņemšanā ar trim kļūdām izniekoja trīs breika iespējas, dodt Kornē cerības. Taču divus geimus vēlāk Aga dāvanas pretiniecei nepasniedza, nokārtoja breiku un "aizbēga".

Izšķirošā jauktā dubultspēle sākās 45 minūtes pēc episkās sieviešu vienspēles. Tas bija 15 minūtes pēc plkst. 23:00. Radvaņska kortā atgriezās samiegojusies, Panfils augstāk par savu galvu uzlekt nespēja, bet Francijas kombinācija – Tsonga paveica darba lielāko daļu, bet Kornē viņu uzmundrināja ar "Allez!" saucieniem – darbojās perfekti. Francijas pāris uzvarēja mača pirmajos astoņos geimos, kad beidzot pie vārda tika poļi. Tiesa, bija jau par vēlu, un Francija svinēja vieglu uzvaru – 6:0, 6:2.

Francija finālā spēlēja trešo reizi un beidzot guva pirmo uzvaru. 1998. gadā Mērija Pīrsa un Sedriks Piolīns ar 1-2 zaudēja slovākiem Karinai Habšudovai un Karolam Kučeram, bet pirms diviem gadiem Mariona Bartoli un Rišārs Gaskē ar 0-2 piekāpās čehu pārim Petra Kvitova/Tomāšs Berdihs. Polija pirmo reizi piedalījās Hopmana kausā un neilgi pirms došanās uz Pērtu zaudēja savu vīriešu pirmo numru Ježiju Janoviču, taču arī bez viņa nospēlēja atzīstami. Hopmana kauss norisinājās 26. reizi.

Francija – Polija 2:1