27.10.2017. 15:11

Pirmo savstarpējo spēli abas komandas aizvadīja dienu iepriekš, pārliecinošu uzvaru ar 4:1 izcīnot „Almaz” hokejistiem, divus vārtus gūstot pamatlaika galotnē.

Piektdienas mača rezultāts tika atklāts pirmās trešdaļas piektajā minūtē, izceļoties laukuma saimnieku pirmajai maiņai – Vladimira Kalugina piespēli vārtu guvumā pārvērta dienu iepriekš divus vārtus guvušais Germans Gračovs, panākot 1:0. Trešdaļas turpinājumā „Rīgai” vienu reizi nācās uzspēlēt skaitliskajā mazākumā, vārtus nosargājot neskārtus. Īsi pirms pārtraukuma rīdzinieki neizmantoja labu vārtu gūšanas iespēju, un uzreiz izlaida sāncenšu izrāvienu divatā pret vienu aizsargu, viesus šoreiz glābjot vārtsargam Jānim Vorim. Rīdzinieki pa pretinieku vārtiem pirmajā trešdaļā pa pretinieku vārtiem meta vien divas reizes, kamēr Čerepovecas vienība izcēlās ar 12 raidījumiem pa Vora sargāto cietoksni.

Spēles otrā trešdaļa sākusies līdzīgā cīņām, abām komandām pretinieku vārtus neapdraudot. Savukārt trešdaļas septītajā minūtē „Almaz” dubultoja pārsvaru, no vārtu priekšas ripu vārtos triecot Vladislavam Fjodorovam (2:0). Tūlīt laukuma saimnieku rindās sekoja divi noraidījumi pēc kārtas un rīdzinieki palika piecatā pret trijiem sāncenšiem. Lielo skaitlisko vairākumu izdevās izmantot, precīzi metot Artūram Homjakovam (2:1).

Sekoja noraidījums „Rīgas” rindās un spēle turpinājās, abām komandām cīnoties nepilnos sastāvos. Aktīvāki bija laukuma saimnieki, kas drīz atkal izpaudās rezultātā. Piecas minūtes pirms pārtraukuma atkal izcēlās Vladislavs Fjodorovs, panākot 3:1 „Almaz” labā. Otrās trešdaļas izskaņā rīdziniekiem atkal bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču arī tā palika neizmantota un neskatoties uz pārsvaru metienu attiecībā mača otrajā daļā (12:10), „Rīga” periodu zaudēja.

Spēles trešā trešdaļa sākusies ar diviem noraidījumiem „Almaz” rindās, rīdziniekiem atkal nonākot formātā pieci pret trīs un Ronaldam Ozoliņam pieprasot pusminūtes pārtraukumu. Taču izspēlējot vairākumu, rīdzinieki kļūdījās, saņemot izgājienu vienatnē pret vārtsargu, kuru izdevās apturēt tikai pārkāpjot noteikumus un nopelnot noraidījumu. Šajā noraidījumu virpulī rīdziniekiem tomēr izdevās gūt vārtus, vairākumu izmantojot Danielam Bērziņam – 3:2. Spēles atlikušajā laikā abas komandas aktīvi uzbruka, pamatlaika galotnē rīdzinieki saņēma skaitlisko vairākumu, kuru realizēt neizdevās. Pamatlaika pirmspēdējā minūtē Voris tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, bet mājinieki organizēja pretuzbrukumu un Artjoms Markovs ar metienu tukšajos vārtos pielika mačam punktu – 4:2.

Nākamās spēles „Rīga” aizvadīs svētdien un pirmdien, izbraukumā tiekoties ar Jaroslavļas „Loko”, savukārt 4. un 5. novembrī „Volvo” ledus hallē aizvadīs pēdējās spēles pirms lielā pārtraukuma, mērojoties spēkiem ar Pekinas „Kunlun Red Star Junior”.

Vārti: 04:49 Gračovs (Kalugins) 1:0, 26:09 Fjodorovs (Mohovs, Kapustins) 2:0, 28:27 Homjakovs (Misjus, vair.) 2:1, 35:13 Fjodorovs (Kļimovs, Kapustins) 3:1, 45:30 Homjakovs (Misjus, vair.) 3:2, 59:08 Markovs (Geraskins) 4:2.Soda minūtes: 18:8.Metieni: 28:21.Vārtsargi: Kirils Tjapkins - Jānis Voris (58:50-59:08 tukši vārti).

Izmantotie resursi:Молодежная хоккейная лига - Официальный сайт

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga