23.02.2014. 14:08

• Somijas hokejisti sagrauj ASV un izcīna olimpisko bronzu vakar
  • Olimpiskā turnīra finālā Kanāda tiksies ar Zviedriju 2014. g. 21. februāris
  • Kanādieši noņem cepuri Latvijas priekšā jeb soc. tīklu trakums 2014. g. 20. februāris

Vārtu guvēji: 1:0 Džonatans Tēvs (Kārters, Vēbers) (12:55), 2:0 Sidnijs Krosbijs (15:43).

Zviedrijas vārtus šajā mačā sargā Henriks Lundkvists, bet Kanādas vārtu drošība uzticēta Kerija Praisam.

Mačs starp abām komandām iesākās ar ļoti aktīvu hokeju, abām vienībām demonstrējot uzbrukuma hokeju. Tomēr pirmajās minūtēs nevienai no izlasēm rezultātu atklāt neizdevās. Cīņas turpinājumā nedaudz sāka izpausties Zviedrijas valstsvienības pārākums, kura pāris reizes bīstami apdraudēja kanādiešu vārtsarga Kerija Praisa sargātos vārtus.

Tomēr pirmie vadībā izvirzījās Kanāda, kuriem ripu mača 13.minūtē iemeta uzbrucējs Džonatans Tēvs. Pirms tam kanādiešiem bija izdevies vienreiz trāpīt pa vārtu stabu. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, turklāt Kanāda neizmantoja skaitlisko vairākumu.

Perioda izskaņā mazākumā jau bija spiesta spēlēt Kanāda, jo noraidījumu nopelnīja Kriss Kunics. Līdz ar to Zviedrija otro trešdaļu iesāks vairākumā.

Otrās trešdaļas sākumu Zviedrija turpināja aizvadīt skaitliskajā vairākumā, izveidojot vairākas bīstamas vārtu gūšanas iespējas pie Praisa sargātajiem vārtiem, tomēr kanādieši veiksmīgi izturēja spēli mazākumā. Pēcāk Kanāda būtiski pārņēma iniciatīvu spēlē, radot vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas.

Trešdaļas vidū pie vairākuma izspēles tika Kanādas hokejisti. Turklāt pāris sekundes vēlāk kanādieši rezultātu gandrīz dubultoja, Korija Perija mestā ripa trāpīja pa Zviedrijas vārtu konstrukciju.

Atlikušajās minūtēs Kanāda būtiski apliecināja favorītu statusu laukumā, vairākās epizodēs iespiežot zviedrus viņu aizsardzības zonā uz ilgāku laiku. Tikmēr skandināvu hokejisti kanādiešiem spēja atbildēt tikai ar retiem pretuzbrukumiem.

Mača 36.minūtē Krosbijs realizēja izgājienu vienatnē pret zviedru vārtsargu Henriku Lundkvistu, panākdams 2:0 Kanādas valstsvienības labā. Trešdaļas pēdējās divās minūtēs zviedri vēlreiz izpelnījās noraidījumu, ļaujot kanādiešiem trešo reizi cīņā spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Pusfinālā Zviedrijas izlase ar 2:1 uzveica Somijas komandu, bet Kanādas valstsvienība ar 1:0 apspēlēja ASV hokejistus.

Sestdien mačā par bronzu Somija ar 5:0 sagrāva ASV komandu, kas līdz pusfinālam nebija piedzīvojusi zaudējumu rūgtumu.

Līdz ar to Soču olimpisko spēļu finālā spēlēs pēdējo divu olimpisko spēļu čempiones. Kanāda uzvarēja pirms četriem gadiem Vankūverā, bet zviedri triumfēja 2006.gada Turīnas Olimpiādē.

Kanāda un Zviedrija olimpisko spēļu finālā pēdējo reizi tikās tālajā 1994.gadā Lillehammerē, kad finālā ar 3:2 pēcspēles metienos triumfēja zviedri.

Cīņa par bronzas godalgām starp ASV un Somiju ieplānota sestdien, bet par zeltu kanādieši un zviedri sacentīsies svētdien.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222