14.02.2014. 10:05

• Nolans izmainījis divus Latvijas izlases uzbrucēju trio vakar
  • Latvijas izlase 7,9 sekundes līdz cīņas beigām zaudē Šveicei 2014. g. 12. februāris
  • Ozoliņš: Cīnījāmies no visas sirds vakar

Vārtu guvēji: 1:0 Martins Erats (Krejči, Hemskijs) (10:10), 1:1 Jānis Sprukts (K.Rēdlihs, Dārziņš) (13:05, vair.), 2:1 Jaromirs Jāgrs (Zidļickis) (19:29, vair.), 2:2 Herberts Vasiļjevs (Pujacs, Ķēniņš) (22:45), 3:2 Jakubs Voračeks (Mihaleks, Barinka) (27:06), 4:2 Mareks Zidļickis (Hanzals, Nedveds).

Spēles ievadā ievērojams pārsvars piederēja Čehijas izlasei, kas radīja burtiski vienu vārtu gūšanas iespēju pēc otras. Teicami ar saviem pienākumiem galā tika Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis, bet pirmo minūšu gaitā Latvijas vienība arī izturēja divas minūtes mazākumā. Uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā Latvijas izlase nonāca zaudētājos, kad pretuzbrukumā ripu starp Masaļska kājsargiem raidīja Erats.

Pēc nokļūšanas zaudētājos pārsvars pārgāja Latvijas izlases pusē, kas drīz iegūtajā vairākumā pēc vienas teicamas iespējas neizmantošanas tomēr panāca neizšķirtu. Sākotnēji Sprukta vārtos raidīto ripu tiesneši nepamanīja, bet pēcāk pēc atkārtojuma izvērtēšanas vārtu guvums tika ieskaitīts. Piedevām Latvijas izlase tika pie vēl viena vairākuma.

Tā gaitā laukumā izcēlās pirmie asumi, bet rezultāts palika nemainīgs. Turpinājumā labas iespējas izcelties neizmantoja Vasiļjevs un Sprukts, kuriem teicamas piespēles veica Indrašis, bet priekšpēdējā trešdaļā Latvijas izlase atkal palika mazākumā, kad 2+2 soda minūtes saņēma Miķelis Rēdlihs. Šo vairākumu čehi pārvārta otrajos gūtajos vārtos, precīzam esot Jāgram, bet Latvijas izlase turpināja spēlēt mazākumā.

Abas komandas turnīru sāka ar zaudējumiem. Latvijas izlase 7,9 sekundes līdz pamatlaika beigām piekāpās (0:1) Šveicei, bet Čehijas izlase ar 2:4 kapitulēja pasaules čempionei Zviedrijai.

Citā C apakšgrupas cīņā šovakar Zviedrija mērosies spēkiem ar Šveici. Jāpiebilst, ka traumu trešdien guva zviedru kapteinis Henriks Zeterbergs un viņam šī olimpiāde ir beigusies.

Latvijas valstsvienības sastāvs spēlē ar Čehiju

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, (Kristers Gudļevskis).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda, Ralfs Freibergs.

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Ronalds Ķēniņš, Kaspars Daugaviņš, Herberts Vasiļjevs, Juris Štāls un Zemgus Girgensons.

Nākamo spēli Teda Nolana vadītā Latvijas izlase aizvadīs sestdien, tiekoties ar Zviedrijas komandu.

Turnīrā kopumā 12 izlases sadalītas trīs grupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem izlases tiks sarindotas no pirmās līdz 12. labākajai, četrām vadošajām vienībām nopelnot automātisku vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās astoņas komandas tiksies četros «play-off» kārtas pāros, noskaidrojot pārējās četras ceturtdaļfināla dalībnieces.

Izslēgšanas kārtas mači notiks 18. februārī, dienu vēlāk paredzēti ceturtdaļfināli, pusfināli būs 21. februārī, bet cīņas par medaļām notiks 22. un 23. februārī.

Latvijas hokeja valstsvienība Sočos piedalās ceturtajā Olimpiādē pēc kārtas.