11.04.2014. 19:30
Latvijas hokeja izlase šobrīd aizvada otro pārbaudes spēli gatavošanās ciklā pasaules čempionātam (PČ), izbraukumā Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) kausa turnīra ietvaros tiekoties ar Somijas valstsvienību. Rezultāts pēc otrās trešdaļas ir 2:1 Somijas komandas labā.

• Somija nosaukusi sastāvu spēlēm ar Latvijas hokeja izlasi 2014. g. 2. aprīlis
  • Mūsu hokejisti pārbaudes ciklu sāk ar pamatīgu zaudējumu vakar

Vārtu guvēji: 1:0 Mīka Lahti (Tupurainens, Martinens) (25:21), 2:0 Veli-Matti Savinaninens (Karalahti, Mantila) (25:21), 1:2 Aleksejs Širokovs (35:48).

Atkārtojot iepriekšējā mača scenāriju, sākot jau no pirmajām minūtēm, Somijas izlase laukumā darbojās daudz pārliecinošāk, bet Latvijas izlases vārtos pārliecinošs bija Jānis Kalniņš. Līdz ar to pirmajā trešdaļā rezultāts palika neatklāts.

Otrajā trešdaļā turpinājās Somijas izlases dominance, un sestajā minūtē Mīka Lahti atklāja rezultātu, kad bija nekļūdīgs vārtu priekšā, bet trešdaļas vidū rezultāts kļuva arī 0:2 - Veli Mati Savinainens bija precīzs izgājienā pret Latvijas vārtiem. Tomēr trešdaļas beigu daļā Latvija vienus vārtus atguva, kad pēc pretinieku kļūdas izgājienā izcēlās Aleksejs Širokovs.

Dienu iepriekš uzvaru ar 5:1 izcīnīja Somijas izlase.

Latvijas izlasi pašlaik vada Toms Kūlens, bet galvenais treneris Teds Nolans pievienosies pēc Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas beigām.

Šodien Latvijas hokeja izlasei Somijā pievienojas vārtsargs Rihards Cimermanis, kurš aizstās traumu guvušo Ervīnu Muštukovu.

— LV Hokeja federācija (@lhf_lv) April 11, 2014

Izlasē mačiem ar Somiju iekļauti pieci valstsvienības debitanti: Jānis Kalniņš, Jānis Jaks, Mārtiņš Gipters, Miks Lipsbergs un Edgars Kļaviņš.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlēm ar Somiju

Vārtsargi: Ervīns Muštukovs, Jānis Kalniņš un Rihards Cimermanis.

Aizsargi: Rodrigo Laviņš, Jānis Jaks, Agris Saviels, Guntis Galviņš, Jēkabs Rēdlihs, Mārtiņš Gipters, Mārtiņš Porejs, Maksims Širokovs.

Uzbrucēji: Aleksejs Širokovs, Artūrs Kuzmenkovs, Artūrs Ozoliņš, Andris Džeriņš, Miks Lipsbergs, Edgars Kļaviņš, Edijs Brahmanis, Juris Štāls, Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs, Roberts Jekimovs, Juris Upītis, Māris Bičevskis.

Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25. maijam. Latvijas izlase tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.