25.04.2014. 20:30
Latvijas nacionālās valstsvienība, gatavojoties pasaules čempionātam Minskā, šobrīd «Arēnā Rīga» aizvada Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra pārbaudes spēli ar Francijas izlasi. Rezultāts pēc pirmās trešdaļas ir 1:0 mājinieku labā.

• Pujacs maina domas un būs gatavs palīdzēt izlasei PČ 2005. g. 26. augusts
  • Lipmans: Ar Sprukta lēmumu neesmu apmierināts, bet viņš bija godīgs 2005. g. 26. augusts
  • Dārziņš: Izskatās, ka uz pasaules čempionātu nebraukšu 2005. g. 26. augusts

Vārtu guvēji: 1:0 Mārtiņš Cipulis (Daugaviņš, Jekimovs) (12:58, vair.).

Spēles ievadā Latvijas izlase izturēja mazākumu, tomēr trešdaļas vidū arī mājinieki ieguva iespēju cīnīties vairākumā un to izmantoja - pēc metiena no zilās līnijas vārtu priekšā izcēlās paliels haoss, kurā sekmīgākais izrādījās Cipulis, ieraidot ripu jau tukšos vārtos. Trešdaļas beigās Latvijas izlase vēl divreiz palika mazākumā, un, kaut katrā no reizēm pretinieki uzbruka arvien bīstamāk, Latvijas vārti tika nosargāti neieņemti.

Turklāt vienā no epizodēm Gints Meija mazākumā pamanījās iziet vienatnē pret pretinieku vārtiem. Latvijas uzbrucējs tika kavēts neatļauti, un uz Francijas vārtiem nozīmēja soda metienu, tomēr «bullīša» izpildē Meija raidīja ripu garām Kristobala Uē sargātajiem vārtiem. Līdz ar to pēc pirmās trešdaļas Latvija atradās vadībā ar rezultātu 1:0.

Jau pirmās trešdaļas sākuma daļā kājas traumu guva aizsargs Māris Jass, kurš pameta laukumu klibojot.

Sestdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Pirmajās divās EHC turnīra spēlēs Latvijas izlase izbraukumā divreiz ar 1:5 zaudēja Somijai, bet iepriekšējā nedēļā tā vispirms savā laukumā ar 2:3 zaudēja, bet pēc tam ar 1:0 uzvarēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlei ar Franciju (25.04.2014.)

Vārtsargi: #31 Edgars Masaļskis, #33 Ivars Punnenovs

Aizsargi: #2 Rodrigo Laviņš, #8 Maksims Širokovs, #11 Kristaps Sotnieks, #13 Guntis Galviņš, #22 Māris Jas, #32 Artūrs Kulda, #41 Mārtiņš Gipters, #52 Jānis Jaks;

Uzbrucēji: #16 Kaspars Daugaviņš, #18 Kaspars Saulietis, #21 Armands Bērziņš, #23 Herberts Vasiļjevs, #24 Miķelis Rēdlihs, #25 Andris Džeriņš, #47 Mārtiņš Cipulis, #51 Koba Jass, #60 Juris Štāls, #70 Miks Indrašis, #87 Gints Meija, #91 Roberts Jekimovs.

Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25. maijam. Latvijas izlase tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.