01.05.2015. 18:22

, LSM.LV - Sports

Pēc piektajiem ielaistajiem vārtiem Ervīnu Muštukovu vēl līdz otrās trešdaļas vidum aizstāja Edgars Masaļskis, kurš līdz pēdējai minūtei nosargāja vārtus neskartus, taču kanādieši tobrīd jau bija nodrošinājuši uzvarai pietiekami prāvu pārsvaru un cīņas turpinājumā pietaupīja enerģiju.

Vienīgos vārtus Latvijai guva Kaspars Daugaviņš astoņas minūtes pirms spēles beigām, samazinot rezultāta starpību līdz 1:5. Par labāko Latvijas izlasē nosauca uzbrucēju Jāni Spruktu.

Spēles gaitai varēja sekot lsm.lv teksta tiešraidē.

Uzbrukumā Latvijas hokejisti cīņu sāka gana labi un Maikam Smitam Kanādas vārtos pārbaudījumu netrūka, taču atšķirība izpaudās iespēju realizēšanā. Kanādiešus pirmās trešdaļas vidū vadībā izvirzīja aizsargu nenosegtais Nātans Makinons, pēc kura metiena ripa ielidoja Ervīna Muštukova vārtu augšējā stūrī. Trīs minūtes vēlāk Džeisons Speca palika viens pie Latvijas vārtu stūra un netraucēti izrīkojās ar vārtsarga atsisto ripu. Trīs vārtu pārsvaru kanādieši nodrošināja sešas minūtes pirms pārtraukuma, kad Mets Dišenē, aizsargu netraucēts, izslidoja metiena pozīcijā zonas centrā un rezultāts kļuva 0:3.

Pēc izlases galvenā trenera Aleksandra Beļavska paņemtā pārtraukuma Latvijas hokejisti spēja dažbrīd apdraudēt Smita vārtus, bet Kanādas pārākums arvien izpaudās uzbrukumā. Vārtu birums turpinājās otrās trešdaļas sākumā. Pēc trāpījuma pa vārtu stabu ripa nonāca pie Dena Hamhuisa, kurš no tālas distances trāpīja tukšā vārtu pusē. Vēl pēc nepilnas minūtes kanādieši izspēlēja līdz metienam gandrīz tukšos vārtos un Speca ar otro mēģinājumu trāpīja tīklā.

Latvijas hokejistiem labākās iespējas bija otrās trešdaļas vidū, spēlējot skaitliskā vairākumā, taču arvien nevainojami vārtos darbojās Smits, lai gan ne bez savu aizsargu kļūmēm viņam radās iespējas apliecināt savu meistarību. Pēdējā periodā Latvijas izlase reti tika līdz metienam pa vārtiem un ripa lielākoties bija pretinieku kontrolē, tomēr vienu ātru pretuzbrukumu vairāk nekā 16 tūkstošu skatītāju vērotā spēlē izdevās noslēgt ar Daugaviņa precīzu metienu.

Pēdējā minūtē rezultatīvs bija arī Kanādas kapteinis Sidnijs Krosbijs, kurš realizēja soda metienu un pārspēja Masaļski ar teicamu asu plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī.

Nākamo spēli grupā Latvijas hokejisti aizvadīs jau sestdien vēlākā vakarā, kad tiksies ar mājiniekiem čehiem. Latvijas izlasi Prāgā gaidīs arī spēles pret Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju.

Pasaules čempionāts Čehijā ilgs līdz 17.maijam, bet grupu kārtas spēles 16 komandu turnīrā beigsies 12.maijā. Pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālos. Otrā grupā Ostravā sacenšas Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222