07.11.2015. 17:10

, LSM.LV - Sports

Koba Jass un Jēkabs Rēdlihs pa vieniem vārtiem Latvijai guva pirmajās divās trešdaļās, turpretim pēdējā periodā itālieši samazināja rezultāta starpību. Par labāko Latvijas izlasē pēdējā spēlē nosauca aizsargu Georgiju Pujacu, bet visā turnīrā - uzbrucēju Mārtiņu Karsumu, kurš sestdien sastāvā nebija iekļauts.

Gūto vārtu video aplūkojami teksta tiešraides arhīvā.

Jau ierasti spēles sākums laukuma saimniekiem bija rezultatīvs - otrās minūtes sākumā Koba Jass tika pie Itālijas vārtsarga Aleksa Kafi atsistās ripas un atklāja rezultātu. Latvijas izlase bija pārāka arī trešdaļas turpinājumā, tomēr rezultātu palielināt neizdevās.

Nostiprināties vadībā mājiniekiem palīdzēja Jēkaba Rēdliha vārtu guvums - aizsargs otrā perioda 4.minūtē ar patālu spēcīgu metienu trāpīja zem vārtu pārliktņa. Atšķirībā no pirmās trešdaļas brīžiem aktivizējās Itālijas hokejisti un biežāk Latvijas vārtos traucēja valstsvienības debitantu Henriju Anču.

Vārtus neskartus laukuma saimnieki vēl noturēja trīs minūtes pēdējā trešdaļā, līdz iekrita ar neveiksmīgu spēlētāju nomaiņu un Antons Bernadrs rezultatīvi noslēdza pretuzbrukumu. Jo tuvāk spēles beigām, jo bīstamāki kļuva Itālijas uzbrukumi, it īpaši, viesiem spēlējot vairākumā, tomēr ar veiksmes palīdzību ripa Anča vārtos vairs nenokļuva.

Latvijas izlase Liepājā nebija maksimāli spēcīgākajā sastāvā - komandā gan tika iesaistīti daudzi potenciālie līderi, taču pret Itāliju viņi nespēlēja, savukārt Rīgas "Dinamo" spēcīgākie hokejisti uz turnīru netika izsaukti. Komandu Liepājā vadīja Ēriks Miļuns un Kārlis Zirnis, jo valstsvienības galvenais treneris vēl nav nosaukts.

Pirmajās divās spēlēs Latvijas izlase pieveica Japānu (5:4) un zaudēja Baltkrievijai (3:4), kas palika nepārspēta un kļuva par turnīra uzvarētāju.