25.12.2013. 14:41
Rīt Zviedrijā ar Vācijas un Kanādas izlašu spēli tiks atklāts pasaules čempionāts augstākajā divīzijā U-20 hokejistiem. Desmit izlašu konkurencē medaļu galīgais sadalījums tiks noteikts piektajā janvārī.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nedaudz ir pamainīta turnīra izspēles kārtība. 10 komandas ir sadalītas divās grupās, un pēc apļa turnīra pirmās četras iekļūs ceturtdaļfinālā, savukārt piektās vietas sērijā līdz divām uzvarām noskaidros, kura izkritīs no augstākās divīzijas. Pagājušajā gadā šāds liktenis sagaidīja Latvijas izlasi, tiesa, tad 7.-10. vieta tika izspēlēta arī starp grupā ceturtajā vietā palikušajām izlasēm.

Latvijas vietā augstākajai divīzijai pēc viena gada pārtraukuma pievienojās Norvēģija, kurai nu būs jāaizstāv sava vieta elitē, konkurējot B grupā ar Zviedriju, Krieviju, Šveici un Somiju. Norvēģijas izlases pamatu veido Zviedrijas un Norvēģijas līgu jaunie spēlētāji, ierindā ir arī pagājušā čempionāta norvēģu rezultatīvākais spēlētājs Markuss Soberjs, taču skaidrs, ka viņiem būs ļoti jāpacenšas, lai neatdotu savu vietu elitē.

Zviedrija, kura pagājušā gada finālā pārsteidzoši ar 1:3 piekāpās amerikāņiem, savās mājās neapšaubāmi ir ne tikai B grupas, bet arī visa čempionāta favorīte. Andreass Jūnsons savā pirmajā sezonā pieaugušo hokejā jau izcēlies 14 vārtiem Zviedrijas augstākajā līgā, bet kopumā no pagājušā gada komandas sastāvā būs deviņi hokejisti. Uzmanību vērts pievērst Eliasam Lindholmam (šosezon NHL 21 spēlē 3+4), kuru uz čempionāta laiku atlaida Karolīnas „Hurricanes”, un Antonam Karlsonam, kuram tiek paredzēta vieta nākamā NHL drafta pirmajā desmitniekā.

Savukārt Krievija, Somija un Šveice darīs visu iespējamo, lai iegūtu otro vietu grupā, kas, visticamāk, nozīmētu izvairīšanos ceturtdaļfinālā no draudīgajām Ziemeļamerikas izlasēm- Kanādas un ASV. Krievijas izlasi cīņā gatavi vest Zemgus Girgensons komandas biedri no Bufalo „Sabres” sistēmas Mihails Grigorenko un Ņikita Zadorovs, tiesa, „Stars” kluba rīcībā palicis viens no šās sezonas spožākajiem NHL debitantiem, 18 gadus vecais Valērijs Ničuškins.

Ko pierādīt pietiek arī Somijai un Šveicei – somu hokejistiem jārevanšējas par savu neiekļūšanu ceturtdaļfinālā un septīto vietu pagājušajā gadā, savukārt Šveice, kuras hokejs pagājušajā gadā piedzīvoja vēl neredzētu lidojumu (sudrabs pieaugušo konkurencē), mēģinās noturēt latiņu iepriekšējos augstumos.

Savukārt A grupā Kanādas motivāciju grūti apšaubīt – pēc ceturtās vietas un (Kanādas mērogiem) izgāšanās pagājušajā gadā, kad tā pirmoreiz 15 gadu laikā palika bez medaļām, šī gada mērķis izlasei ir tikai viens. To sasniegt gan patraucēs labākā aizsarga Grifina Reinhārta diskvalifikācija (nopelnīta vēl 2013. gada čempionātā), kuras dēļ viņš izlaidīs pirmos trīs mačus, taču hokeja līdzjutējiem Eiropā būs iespēja novērtēt Konora Makdeivida sniegumu. Makdeivids ir pirmais hokejists kopš Sidnija Krosbija, kurš Kanādas U20 izlasē iekļuvis 16 gadu vecumā, un šosezon 31 Ontario hokeja līgas (OHL) spēlē viņš izcēlies ar 50 punktiem (14+36).

Pašreizējā pasaules junioru čempione ASV izlase uz šo čempionātu atbraukusi ar gandrīz pavisam jaunu komandu (no iepriekšējā gada trīs hokejisti), un tikai laiks rādīs, cik veiksmīgi iepriekšējais rezerves vārtsargs Džons Giliss pārņems 2013. gada turnīra MVP Džona Gibsona pienākumus. Arī amerikāņiem ir sava topošā zvaigzne, 17 gadus vecais Džeks Eihels, kurš sagatavošanās posma 10 spēlēs guva 13 vārtus.

Noskaņoti klusumam gan nav arī Čehijas, Slovākijas un Vācijas hokejisti. Ne čehi, ne slovāki pie medaļām nav tikuši jau ilgāku laiku (čehi astoņus gadus nav bijuši augstāk nekā piektie, slovāki sešus gadus – nekā sestie). Savukārt Vācija, kura tikai ar uzvaru pār Latviju (5:2) pagājušajā gadā izglābās no izkrišanas no elites, lielāko daļu sava sastāva (17 hokejistus) nokomplektējusi no Ziemeļamerikas junioru līgu pārstāvjiem, no kuriem Leons Dreizeitls 31 WHL spēlē guvis 51 punktu (18+33).

PČ junioriem apakšgrupu spēles norisināsies līdz 31. decembrim, bet ceturtdaļfināli būs otrajā janvārī. Finālmačs „Malmo” arēnā notiks 5. janvārī. „Malmo” hokeja halle var sevī pulcināt apmēram 15 tūkstošus skatītāju, un tajā norisināsies B grupas spēles, savukārt A grupas mači būs vērojami „Malmo Isstadion”, kurā ietilpst ap pieciem tūkstošiem līdzjutēju.

Turnīra desmitās, pēdējās vietas īpašnieci nākamajā gadā aizvietos Dānijas jaunie hokejisti.

A grupa B grupa
ASV (1) Zviedrija (2)
Kanāda (4) Krievija (3)
Čehija (5) Šveice (6)
Slovākija (8) Somija (7)
Vācija (9) Norvēģija (1)

Iekavās norādīta vieta pagājušā gada čempionātā

Gads Zelts Sudrabs Bronza
2006 Kanāda Krievija Somija
2007 Kanāda Krievija ASV
2008 Kanāda Zviedrija Krievija
2009 Kanāda Zviedrija Krievija
2010 ASV Kanāda Zviedrija
2011 Krievija Kanāda ASV
2012 Zviedrija Krievija Kanāda
2013 ASV Zviedrija Krievija
2014 ? ? ?

Izmantotie resursi:HomeNHL.com - The National Hockey League



Core Fitness, sporta klubs Andrejostas 4, Rīga, LV-1045
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties