15.02.2014. 21:20
Latvijas hokeja izlase šodien Sočos aizvadīja noslēdzošo C apakšgrupas maču, tiekoties ar vienu no turnīra galvenajām favorītēm Zviedrijas valstsvienību. Četrus no pieciem vārtiem zaudējot skaitliskajā mazākumā, Latvijas izlase cieta neveiksmi ar rezultātu 3:5.

, nra.lv, Sports

Mūsējo labā ar precīziem metieniem izcēlās Lauris Dārziņš, Jānis Sprukts un Zemgus Girgensons.

Pirms spēles

Zviedrijas izlase, kas tiek pieskaitīta pie turnīra galvenajām favorītēm, C grupā līdz šim bija izcīnījusi divas uzvaras - pār Čehiju (4:2) un Šveici (1:0). Latvijas valstsvienībai pret šīm valstsvienībām attiecīgi 2:4 un 0:1. Teds Nolans šajā spēlē mūsu izlases vārtu drošību bija uzticējis Kristeram Gudļsvskim, kuram šī bija debija olimpiskajās spēlēs. Gados jaunā vārtsarga dublieris šajā spēlē Ervīns Muštukovs, bet pirmo reizi mačam Sočos bija pieteikti arī Koba Jass un Armands Bērziņš, malā atstāti Juris Štāls un Herberts Vasiļjevs.

Jau pirms šīs spēles bija zināms, ka zviedri nodrošinājuši pirmo vietu grupā, kas garantē ceturtdaļfināla sasniegšanu, bet mūsējiem augstāk par ceturto vietu grupā pakāpties nebūs lemts, un nāksies cīnīties tā sauktajā kvalifikācijas mačā. Šis fakts gan nesamazināja

Spēle

Pirmās spēles minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, zviedri jau pirmajās minūtēs necentās mesties uz priekšu un saraut gabalos Latvijas izlasi, tieši pretēji – nedaudz aktīvāk pat uzbruka mūsējie. Līdz pirmajam metienam Hendrika Lundkvista sargāto vārtu rāmī gan nācās gaidīt līdz septītajai mača minūtei, taču mūsējie bija aktīvi, cenšoties ilgāk uzkavēties Zviedrijas izlases aizsardzības zonā, turklāt izpildīja neredzēti daudz spēka paņēmienu. Aktīvi bija abi mūsu komandas pirmie trijnieki, taču neatpalika arī ceturtā maiņa, kas pirms šī mača bija piedzīvojusi vislielākās pārmaiņas.

Brīdī, kad pirmā spēles trešdaļa jau bija pāri pusei pirmo reizi komandām radās iespēja uzspēlēt nevienādos sastāvos. Diemžēl mazākumā nonāca Latvijas izlasi, pavisam nevainīgā situācijā divu minūšu sodu nopelnīja Artūrs Kulda, atstājot komandu četratā. Ja šo mazākumu mūsējiem izdevās izturēt, tad jau mirkli vēlāk, kad uz noraidīto soliņa sēdēja Krišjānis Rēdlihs, zviedriem izdevās atklāt mača rezultātu. Patriks Berglunds veiksmīgi vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu, un Gudļevskim nācās kapitulēt – 0:1.

Pēc gūtajiem vārtiem zviedri aktivizējās vēl vairāk, vēloties jau līdz pirmajai atelpas pauzei dubultot pārsvaru, taču mūsējie noturējās vareni. Te glāba Gudļevskis, te kāds no mūsu izlases aizsargiem bloķēja kādu pretinieka metienu, un paveiktais mūsējiem atmaksājās arī uzbrukumā. Pēc ļoti elegantām Kristapa Sotnieka un Jāņa Sprukta piespēlēm, Zviedrijas izlases vārtu priekšā meistarību nodemonstrēja Lauris Dārziņš, panākot līdzsvaru uz tablo – 1:1.

Pēc pārtraukuma pirmā uz ledus atgriezās Latvijas izlase, un pirmajās trešās trešdaļas minūtēs šķita, ka mūsējie ir pamatīgi izsalkuši pēc hokeja. Divu minūšu pārkāpumu Niklasam Krunvalam „dāvāja” Lauris Dārziņš, dodot iespēju Nolana vadītajai komandai uzspēlēt skaitliskajā vairākumā. Lai realizētu viena spēlētāja pārsvaru, Latvijas izlasei bija nepieciešamas vien 26 sekundes. Pēc Krišjāņa Rēdliha metiena, lieliski nospēlēja Sprukts, gūstot savus otros vārtus turnīrā un ļaujot mūsu izlasei pirmo reizi izvirzīties vadībā ne tikai šajā mačā, bet arī visā Soču turnīrā – 2:1. Prieka brīdis gan bija īss… Apšaubāms noraidījums Ronaldam Ķēniņam un Ēriks Karlsons ar lielisku metienu vārtu devītniekā atkal panāca līdzsvaru – 2:2.

Trešdaļas vidū mūsējiem vēl divas reizes pa divām minūtēm bija iespēja spēlēt piecatā pret četriem skandināviem, taču abas reizes nekā. Un arī šajā spēlē bija pieminams sen senais teiciens: „Neiemet tu, iemet tev!” Brīdī, kad divas minūtes atsēdēja Arvīds Reķis, zviedri atguva vadību. Jau trešos vārtus gūstot skaitliskajā vairākumā, zviedriem atkal minimāls pārsvars – 3:2, šoreiz vārtu guvums Danielam Alfredsonam. Trešdaļas beigās, atkal spēlējot skaitliskajā vairākumā (šoreiz nogrēkojies Jass), Džimijs Ēriksons divkāršoja šī mača favorītu pārsvaru - 4:2.

Grēkoja arī zviedri un gan otro trešdaļu pabeidza, gan trešo mūsu vīri sāka piecatā pret četriem zviedriem. Trešās trešdaļas sākumā iespēja izcelties jau otro reizi mačā bija Dārziņam, taču pretinieki prata noslaucīt ripu no savas vārtu līnijas. Mūsu vīri turpināja mērķtiecīgi uzbrukt, un vienā no epizodēm savā stilā vārtus guva Zemgus Girgensons – 3:4, vēl vieni vārti spēlējot nevienādos sastāvos…

Pēc gūtajiem vārtiem Latvijas izlase centās aktīvi spēlēt gan laukuma viduszonā, gan pretinieku aizsardzības zonā, kas ļāva līdzīgi cīnīties ar C apakšgrupas uzvarētājiem. Trešdaļas 12. minūtē laba iespēja panākt līdzsvaru bija Karsumam, taču aukstasinīgs bija zviedru vārtsargs Lundkvists. Neiemeta Karsums, iemeta zviedri. Šoreiz precīzs bija Aleksandrs Edlers – 5:3. Viņa metienu nespēja apturēt arī Latvijas izlases olimpisko spēļu debitants Kristers Gudļevskis, kurš šodien kopumā darbojās droši. Spēles beigu daļā zviedri centās samazināt spēles tempu, lai novestu maču līdz loģiskam panākumam, taču Latvija turpināja nepiekāpīgu cīņu. Lai gan mūsējiem vēl izdevās nopelnīt iespēju uzspēlēt vairākumā, rezultātu mainīt šodien vairs neizdevās - 3:5.

Jau 18. februārī Latvijas izlase Sočos aizvadīs svarīgāko olimpiskā turnīra maču, dodoties cīņā par vietu 1/4finālā. Mūsējo pretinieki pagaidām nav zināmi.

Latvija – Zviedrija 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Vārti: 15:50 Berglunds (Stēns, Alfrēdsons, vair.) 1:0, 18:48 Dārziņš (Sprukts, Sotnieks) 1:1, 21:22 Sprukts (K. Rēdlihs, Karsums, vair.) 1:2, 22:45 Kārlsons (Bakstroms, Alfrēdsons, vair.) 2:2, 36:14 Alfrēdsons (Sedins, Edlers, vair.) 3:2, 38:47 J. Ēriksons (Ekmans-Larsons, Silfverbergs, vair.) 4:2, 41:28 Girgensons (Daugaviņš, Freibergs, vair.) 4:3, 52:20 Edlers (Sedins, Juhansons) 5:3

Soda minūtes: 12:12

Vārtsargi: Henriks Lundkvists - Kristers Gudļevskis

Latvijas izlases sastāvs: Kristers Gudļevskis (Ervīds Muštukovs); Arvīds Reķis - Sandis Ozoliņš, Lauris Dārziņš - Jānis Sprukts - Miķelis Rēdlihs; Artūrs Kulda - Oskars Bārtulis, Zemgus Girgensons - Kaspars Daugaviņš - Mārtiņš Karsums; Kristaps Sotnieks - Georgijs Pujacs, Mārtiņš Cipulis - Miks Indrašis - Ronalds Ķēniņš; Krišjānis Rēdlihs - Ralfs Freibergs, Vitālijs Pavlovs - Armands Bērziņš - Koba Jass.