01.05.2014. 23:02

, LSM.LV - Sports

Vārtus Latvijai guva Kaspars Daugaviņš, Mārtiņš Cipulis un Māris Bičevskis, tomēr spēles protokolā trešie vārti ieskaitīti Armandam Bērziņam. Par labāko viesu sastāvā nosauca pieredzējušo uzbrucēju Aleksandru Ņiživiju.

Latvijas izlase pēc pirmajām divām ielaistajām ripām panāca neizšķirtu, tomēr piecu vārtu pirmajā trešdaļā palika iedzinējos ar 2:3. Līdz pēdējam pārtraukumam Latvija jau bija zaudētājos ar 2:5 un spēja tikai samazināt rezultāta starpību. Abas komandas laukumā darbojās ar piesardzības rezervi, netiecoties pēc spēka cīņas un liela ātruma.

Abas komandas spēli sāka nesteidzīgā tempā bez asuma, ko labāk spēja izmantot mājinieki. Pēc Latvijas izlases kļūdas aizsardzībā rezultātu atklāja aizsargs Jans Brejčāks, kam tika dota brīva iespēja pietuvoties Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem un ar plaukstas metienu raidīt ripu augšējā stūrī. Trešdaļas vidū Latvijas hokejisti vēlreiz pieļāva pozicionālu kļūdu un vārtu priekšā palikušais Mareks Viedenskis pārsvaru divkāršoja. Taču Latvijas izlasei pietika ar piecarpus minūtēm, lai panāktu neizšķirtu. Daugaviņš ieslidoja zonā un aizsarga aizsegā precīzi trāpīja, savukārt Cipulis pēc iemetiena saņēma Ņiživija piespēli un vārtu priekšā apspēlēja slovāku vārtsargu Jaroslavu Janusu.

Pārtraukumā ar vienu vārtu pārsvaru gan devās laukuma saimnieki, jo Peteram Čerešņākam bija pietiekama rīcības brīvība, lai vārtu priekšā izmantotu skaitlisko pārsvaru. Roberts Lipsbergs otrajā periodā bija tuvu Latvijas trešo vārtu guvumam, tomēr pēc metiena no asa leņķa ripa noslīdēja gar vārtu līniju. Ripu brīžiem vairāk kontrolēja viesi, taču arī slovākiem izdevās bīstami uzbrukumi.

Mājinieki vēlreiz izmantoja iespēju skaitliskajā vairākumā, kad pēc Ivana Švarnija tāla metiena ripa vārtos nonāca pēc rikošeta. Savukārt līdz pēdējam pārtraukumam Mareks Hrivīks panāca slovākiem trīs vārtu pārsvaru, kad savāca ripu pie stabiņa un, veikli apslidojis vārtus, ievirzīja ripu stūrī, uz kuru nepaspēja pārvietoties Masaļskis.

Septiņarpus minūtes pēc trešā perioda sākuma pie Janusa vārtiem palikušo ripu Bičevskis burzmā ar atsitienu pret vārtsargu un, iespējams, Bērziņa nūju dabūja tīklā. Pāris minūtes pirms spēles beigām asumos iesaistījās Rodrigo Laviņš un Martins Revajs, taču noraidījumi rezultātu vairs neizmainīja.

Pārbaudes spēle:

Slovākija - Latvija 5:3 (3:2, 2:0, 0:1)

Vārtus guva: Jans Brejčāks, Mareks Viedenskis, Peters Čerešņāks, Ivans Švarnijs, Mareks Hrivīks - Kaspars Daugaviņš, Mārtiņš Cipulis, Māris Bičevskis

Vārtsargi: Jaroslavs Januss - Edgars Masaļskis