04.10.2015. 18:50
Basketbola klubs "VEF Rīga" svētdien, 4. oktobrī, sāka septīto sezonu VTB Vienotajā līgā. Karlosa Frades, Jevgeņija Kosuškina un Jāņa Gailīša vīri Rīgas arēnā otrajā ceturtdaļā ielaida septiņus tālmetienus, turpinājumā atradās vadībā tikai dažas sekundes un zaudēja Eirokausa klubam "Nizhny Novgorod" ar rezultātu 75:87. Lude Hokansons, Fransisko Kruss un Mareks Mejeris trijatā guva 45 punktus.

Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētā Ņižņijnovgoroda starpsezonā ieguva jaunus vaibstus. Komandas līderi pērn nopelnīja vairākas reizes lielākus līgumus, pārceļoties uz Eirolīgas grandiem “Real Madrid” un “Maccabi Tel Aviv”. Viņu vietā nolīgti jauni ārzemnieki, kuru vidū izceļas garā gala spēlētāji Rašids Mahalbasičs un Kaspars Bērziņš.

VEF sastāvā debitēja zviedru aizsargs Lude Hokansons, savukārt malā tika atstāti Ingus Jakovičs un Vladislavs Starateļevs. Tieši Hokansons un Meksikas valstsvienības aizsargs Fransisko “Pako” Kruss svētdien bija galvenie bumbas pavēlnieki, Spīdijam Smitam atvēlot kameo lomu.

VEF Rīga: Hokansons, Strēlnieks, J. Bērziņš, Mejeris, NenkivilsNizhny Novgorod: Hvostovs, Grigorjevs, Antonovs, Ruds, Mahalbasičs

Gan Frade, gan Bagatskis pirmajā ceturtdaļā iesaistīja plašus spēkus, sūtot laukumā attiecīgi 10 un deviņus spēlētājus. Komandas nesteidzās, centās pacietīgi izspēlēt bumbu un daudz izmantoja “cilvēks-cilvēks” aizsardzību. Metienu precizitāte bija augsta, bet rezultāts auga līdzīgi (4:4, 16:16). Pirmo lūzumu izdevās panākt ar tālmetieniem. Latīņu spēlētāji Ruvio un Kruss atzīmējās divos uzbrukumos pēc kārtas – 22:16, bet pavisam rīdzinieki prmajā ceturtdaļā realizēja 4 no 8 trīspunktu metieniem – 25:20.

Nākamajā ceturtdaļā Ņižņijnovgorodai bija viena laba un viena slikta ziņa. Sliktā – amerikāņu aizsargs Eriks Meinors uzbrukuma laikā neveiksmīgi pagrieza kreisās kājas ceļgalu un pēc sāpju kliedziena bija spiests izstāties no cīņas. Labā ziņa – viesi iemeta 7 no 10 tālmetieniem, turklāt lietus parādi atklāja Kaspars Bērziņš. Turpinājumā rīdzinieku grozu pilnu piebēra Maksims Grigorjevs, Viktors Ruds, Semjons Antonovs un Ivans Strebkovs. VEF sastāvā lielisku puslaiku aizvadīja Lude Hokansons, izceļoties ar 11 punktiem. Rīdzinieki uzbruka tuvāk grozam un ilgu laiku turējās blakus (36:36, 40:41), taču puslaika izskaņā nokļuva sešu punktu deficītā – 41:47.

Otro puslaiku rīdzinieki sāka ar 7:0 izrāvienu. Hokansona brīvmetieni, Krusa metiens lēcienā un Nenkivila trīspunktnieks ļāva uz dažām sekundēm atgūt vadību – 48:47. Cilvēks ar lēno, taču precīzo tālmetienu – Viktors Ruds – pretējā pusē sarūgtināja rīdziniekus, bet Antonovs un Grigorjevs atjaunoja drošāku Ņižņijas pārsvaru – 48:54. Kruss groza apakšā un Bērziņš perimetrā samazināja starpību līdz minimumam (53:54), taču aizsardzībā neizdevās tikt galā ar Mahalbasiču. Garais spēlētājs divas reizes bez liekas piepūles nogādāja bumbu grozā, savukārt Ruds ātrajā pretuzbrukumā izcēlās ar “vējdzirnavu” danku – 55:60. Puslaika beigās cīņas ritējumu izjauca Giljes Rubio nesportiskā piezīme. Kaspars Bērziņš ar lielmeistara cienīgu pauzi, bērnu ūjināšanas pavadīts, realizēja abus soda metienus, taču bumbas kontroli izjauca ar uzbrukuma piezīmi – 57:62. Kruss pēdējā VEF uzbrukumā trīs punktus atspēlēja, bet Antonovs paguva atbildēt ar “buzzer-beater” divpunktnieku no kreisā stūra – 60:64.

Izšķirošā ceturtdaļa sākās ar ilgu Ņižņijnovgorodas uzbrukumu, kuru noslēdza Strebkova tālmetiens no kreisā stūra – 60:67. VEF piecu minūšu laikā spēja atbildēt tikai ar trīs punktiem, bet 36. minūtē ar piecām piezīmēm laukumu atstāja Mārtiņš Meiers – 63:76. Brīdi vēlāk viesu pārvars pieauga līdz 15 punktiem – 64:79. Hokansona tālmetiens iededza vāru cerības liesmu, taču otrajā pusē Mahalbasičs pacietīgi sagaidīja, kamēr groza aizstāvji cits pēc cita piezemējas uz grīdas – 68:81. Pēdējo divu minūšu cīņu ar laiku rīdzinieki zaudēja, neraugoties uz Hvostova piekto piezīmi.

VEF Rīga – Nizhny Novgorod 75:87 (25:20, 16:27, 19:17, 15:23)VEF: Kruss 18 (4rp), Hokansons 15 (7rp, 5ip), Mejeris 12 (4ip), Ruvio 8 (5ip), Bērziņš 6 (4ab, 3ip), Nenkivils 5, Meiers 4 (5pp), Vilde 4, Makdauels 3, Smits, Geks.Nizhny: Grigorjevs 19, Ruds 15, Strebkovs 13, Mahalbasičs 11, Antonovs 9, Ivļevs 8, Bērziņš 7, Hvostovs 3, Meinors 2, Viktorovs; Popovs.Tiesneši: Rains Pērandi (Igaunija), Tomislavs Hordovs (Horvātija), Andrejs Šarapa (Baltkrievija).Komisārs: Agnis Pērkons.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA