02.04.2015. 22:55
Latvijas futbola vārtsarga Maksima Uvarenko aģents Dmitrijs Hohlovs intervijā Sportacentrs.com atklāj, ka Uvarenko nemaz nav zinājis, ka runā ar žurnālistu - kā zināms, vēlāk tapa intervija, kas izskanēja pa visu Bulgāriju un vēl tālāk. Hohlovs intervijā stāsta arī par kopējo situāciju Sofijas CSKA, kā arī izsaka domas par Uvarenko iespējamo pievienošanos Latvijas izlasei.

Latvijā, kur futbols ir pabērna lomā, daudz mazākā mērā, bet Bulgārijā un pat citās Eiropas valstīs visai lielu rezonansi izraisīja Maksima Uvarenko intervija bulgāru mediju saistībā ar slavenā Sofijas CSKA lielajām finanšu problēmām. Arī Sportacentrs.com varējāt lasīt šīs intervijas tulkojumu. Sazinājāmies ar futbolista aģentu Dmitriju Hohlovu, lai noskaidrotu par šo situāciju ko vairāk.

Dmitrij, tavā paspārnē esošā futbola vārtsarga Maksima Uvarenko pirmie mēneši Bulgārijā izvērtušies negaidīti nepatīkami, un skaļā intervija to tikai apliecina.Pirmkārt, intervija nemaz nenotika. Proti, viņš šos vārdus teica un no saviem vārdiem neatsakās, taču viņš tobrīd nemaz nezināja, ka tā ir intervija un nezināja, ar ko viņš runā. Sanāca tā, ka, kamēr viņš stāvēja uz ielas pie stadiona, pie viņa pienāca cilvēks, viņi aprunājās par situāciju, kura visiem zināma - problēmas klubā patiešām ir. Šādas aprunāšanās ir normālas, jo Bulgārijā Sofijas CSKA ir ļoti pazīstams klubs, un cilvēki uz ielas nereti nāk klāt. Taču šai gadījumā Makss nezināja, ka patiesībā runā ar žurnālistu, nezināja, ka saruna tiek ierakstīta, un nākamajā dienā bez futbolista informēšanas šī saruna tika publicēta kā intervija. Principā viņš no pateiktā neatsakās, vārdi nav sagrozīti, viņš to teica, jā.

Kas attiecas uz kopējo situāciju, patiešām algas aizkavēšanās ir, viņam nemaksā, situācija klubā ir sarežģīta. Šādā situācijā ar viņu esam nonākuši abi, jo arī pats pagaidām neesmu saņēmis aģenta komisiju. Uvarenko nemaksā algu, tā ka abi esam kā bēdu brāļi. Savukārt, atbildot uz jautājumu, kāpēc vispār uz turieni gājām, ja jau CSKA ir tādas problēmas, pirmkārt, sarunas ar viņiem sākās jau pagājušā gada vasarā, CSKA bija interese par Uvarenko, taču toreiz viņu nepalaida, vēl bija spēkā līgums ar "Ventspili". Janvārī, kad atkārtoti ar viņiem sākām runāt, protams, zinājām, ka CSKA nepiedzīvo vieglākos laikus, taču gan vadība, gan treneri sacīja, ka algas tiek izmaksātas, maksimums, ar 2-3 nedēļu kavēšanos, un šo informāciju Maksam personīgi apstiprināja CSKA spēlētāji - sak, algas maksā, dažreiz par tām 2-3 nedēļām aizkavē. Mums tas nelikās tik traki, tāpēc turp devāmies, parakstījām līgumu, bet pēc tam jau sākās nopietnākas problēmas un vairs nevienam nemaksā.

Tai pašā laikā vakar telefoniski runāju ar CSKA kluba prezidentu, un principā viņi atsākuši dažiem visilgāk klubā esošajiem spēlētājiem maksāt algas, un pakāpeniski algas jāsamaksā arī pārējiem. Prezidents teica, ka tuvākajā laikā šie parādi tiks dzēsti. Redzēsim, vai tas realizēsies. Pagaidām situācija nav no patīkamākajām, taču mūsdienās daudzi klubi saskaras ar šādām finanšu problēmām, un neviens nav apdrošināts no tādām problēmām. Labi taču atceramies šādus bēdu stāstus arī Latvijā, arī citās valstīs. Pat "Ventspils" joprojām Maksam nav samaksājusi prēmijas par pagājušā gada Virslīgas titulu. Tamlīdzīgas problēmas ir visur.

Zinām, ka arī "Skonto" savulaik solīja, solīja un nereti solījumu izpildīšana tika atlikta uz daudz vēlāku laiku. Ja tamlīdzīgi būs arī Sofijas CSKA gadījumā, kāda būs jūsu tālākā rīcība? Vai Uvarenko nepametīs klubu?Pirmkārt, ar Maksimu mēs visu laiku kontaktējamies un, protams, pārdzīvoju par katru savā paspārnē esošo futbolistu. Pret Maksimu, ja tā drīkst teikt, man ir īpaša attieksme, jo ar viņu esam no Ventspils, esam pazīstami gandrīz 20 gadus, gandrīz kopā sākām spēlēt futbolu, daudz esam kopā spēlējuši (Ventspils jaunatnes komandās, pēc tam dublieros). Tās ir īpašas attiecības.

Tomēr šai situācijā viens ir vēlme, kaut kas cits ir reglaments un transfēru logi. Ja viņš rīt aizies no kluba, tāpat nekur citur viņu pieteikt nevarēs. Tāpēc faktiski skaidrs, ka līdz sezonas beigām Uvarenko pārstāves CSKA. Par nākotni - līgums pēc sezonas beigām vēl būs spēkā, taču skaidrs, ja problēmas turpināsies, tad izskatīsim variantu par līguma laušanu. Pagaidām par to runāt pāragri, tomēr situācijas var būt visdažādākās. Skaidrs, ka sēdēt gadiem ar sievu un bērnu un ticēt tukšiem solījumiem neviens negrasās. Pagaidām komandā par spīti dažādām baumām nekādi streiki nedraud - cilvēki, protams, ir neapmierināti, taču treniņprocess notiek. Piemēram, šo sestdien viņiem izbraukumā ir ārkārtīgi svarīga spēle pret "Ludogorets", principā tā būs cīņa par zeltu [līderu cīņa, CSKA ir par trim punktiem mazāk - aut.]. Visi gatavojas spēlei.

Ņemot vērā, ka Uvarenko intervija bija neplānota, vai tas kaut kādā veidā viņam ir sagādājis problēmas? Varbūt tagad vadība ir dusmīga, viņš būs pēdējais rindā, gaidot algu?[Smejas] Ceru, ka tā nebūs. Pagaidām klubs nekādā veidā nav reaģējis, arī ar kluba prezidentu vakar runāju, kad šī intervija bulgāru medijos jau bija publicēta. Nezinu, vai viņš tobrīd to bija izlasījis vai nē. Ja izlasīja vēlāk un šī intervija viņam nepatika, tad arī viņam Uvarenko izskaidros, kādā veidā šī intervija tapa. Galu galā Maksims neizstāstīja nekādus noslēpumus - tas, ka klubam ir finanšu problēmas, tāpat visiem ir zināms. Bulgārijā par to regulāri raksta, to visi zina. Principā viņš neko jaunu nepateica. Tas, ka notiražēja to frāzi par dzīvokļa īri, vecākiem, ir fakts (Uvarenko: "Mana sieva gaida bērnu, mēs nevaram atļauties šobrīd dzīvot bez naudas. Lai nomaksātu īri par dzīvokli Sofijā, nācās pieņemt vecāku palīdzību."), taču visādi citādi nekādus noslēpumus viņš neatklāja. Šo gadījumu nevar attiecināt uz teicienu par netīrās veļas iznešanu ārpus mājas.

Tas, ka CSKA pēc ziemas pauzes sezonu atsākusi tik vāji (0-1-3 četrās spēlēs, rudens daļā bija 13-5-1), ir saistāms ar finanšu problēmām vai komandai šobrīd vienkārši neveicas?Grūti atbildēt, neesot komandas iekšienē, taču esmu viņus daudz redzējis treniņnometnē, tāpat daudz runājis ar Maksimu. Viedoklis ir tāds, ka sākās sakritības. Nebija tā, ka ziemas pārtraukumā aizietu līderi. Jā, pāris spēlētāji aizgāja, taču tie nebija līderi, un tā nebija puskomanda. Komandas kodols palika. Finanšu problēmas brīdī, kad čempionāts atsākās, vēl nebija tik jūtamas, tāpēc diez vai ietekmēja arī tas. Nekādu streiku nebija un nav. Šeit var vienkārši izmantot teicienu "Bēda nenāk viena pati". Viss sagāzās virsū vienlaicīgi - gan spēle neaizgāja, nekādi nespēja gūt vārtus, gan finanšu problēmas sākās. Viss sakrita kopā, taču nesaistītu sportiskās neveiksmes ar finanšu problēmām.

Uvarenko nospēlējis vienu no četrām spēlēm. Šobrīd norit aktīva cīņa par 1.vārtsarga lomu vai tomēr viņš vairāk tiek pozicionēts kā 2.numurs?Situācija attīstās aptuveni tā, kā arī iztēlojos pirms tam. Skaidrs, ka pavasara daļas pirmajās spēlēs vārtos ielika čehu vārtsargu [Jakubu Divišu - aut.], jo viņš CSKA sargāja vārtus jau pussezonu, un komanda izvirzījās 1.vietā. Skaidrs, ka arī ar aizsargiem sapratne labi izveidota. Šādā situācijā neviens 1.vārtsargu nemainīs, ja vien viņš ir dzīvs un vesels. CSKA atsāka neveiksmīgi - trīs spēlēs trīs zaudējumi. Visos trīs zaudējumos, saprotams, tika ielaisti vārti. Nevar teikt, ka tur bija vārtsarga vaina, taču arī hokejā mēdz būt līdzīgi - tu ielaid pāris ripas, varbūt nemaz neesi vainojams, taču tiec nomainīts, jo spēle vienkārši nav "aizgājusi". Tāpēc arī šeit nonāca pie tāda risinājuma un pamainīja vārtsargus. Makss neielaida - komanda gan arī atkal nespēja gūt vārtus, taču vismaz paņēma punktu [ar Uvarenko vārtos 4.mačs pēc sezonas atsākšanās tika nospēlēts 0:0 - aut.]. Pēc šīs čempionāta spēles izlašu pārtraukumā vēl bija pārbaudes mačs, kurā Maķedonijā tika nospēlēts 2:2 - Maksims atkal bija pamatsastāvā, viņu nomainīja ap 70.minūti, kad rezultāts bija 2:0 CSKA labā. Principā ir pamats domāt, ka sestdien svarīgajā spēlē pret "Ludogorets" Uvarenko sargās vārtus. Protams, viss atkarīgs no trenera. Katrā ziņā gribas ticēt un cerēt, ka šī Uvarenko intervija nekādi neietekmēs situāciju.

Par Latvijas izlasi - ilgstoši tiek izsaukti vieni un tie paši trīs vārtsargi. Kāds tev viedoklis - vai Uvarenko neiederētos šai trijniekā?Principā, kad pagājušā gada februārī ar tevi runājām iepriekšējā intervijā, jau sacīju, ka Uvarenko un Dubram būtu jābūt izlasē. Gandrīz uzreiz pēc šīs intervijas tika izsaukts Dubra - protams, nedomāju, ka tas kaut kādā veidā saistīts ar maniem izteikumiem [smejas], tā vienkārši sakrita. Par vārtsargu pozīciju izlasē - protams, kā viņa pārstāvis uzskatu, ka viņam jābūt izlasē, taču neesmu izlases treneris un absolūti negribu teikt, ka no tiem trim izlases vārtsargiem, kas tiek saukti, kāds ir vājāks par Maksu. Absolūti nē. Visi trīs izlasē esošie vārtsargi spēlē labā līmenī, ir ļoti nopietna līmeņa vārtsargi. Protams, gribētos, lai Uvarenko tiktu izsaukts, un viņam vienkārši iedotu iespēju, piemēram, pārbaudes spēlē vai apskatītos uz viņu treniņprocesā. Ir taču Baltijas kauss, kuram tomēr ir pārbaudes turnīra raksturs. Neviens jau nesaka, ka viņš jāizsauc un rezervē jānosēdina Vaņins vai Koliņko. Katrā ziņā neviens histēriju neceļ. Uvarenko šobrīd atrodas nopietnā čempionātā, nopietnā klubā - jā, no vienas puses ir finanšu problēmas, taču ir arī sportiskā puse. Tāpēc ticu, ja Uvarenko turpinās spēlēt CSKA pamatsastāvā un spēlēs tā, kā viņš to prot, tad agri vai vēlu viņš pie iespējas izlasē tiks. Šobrīd nekādus padomus izlases treneriem nevēlos dot - tas nav mans pienākums, tās nav manas tiesības.

Uvarenko sakarā esmu dzirdējis, ka viņš ir nepilsonis.Jā, viņam ir nepilsoņa pase, taču juridiskus šķēršļus spēlēt izlasē neredzu. Latvijas izlasē jau ir spēlējuši futbolisti ar nepilsoņu pasēm. Uzvārdus nesaukšu...

Savčenkovs.Jā, Savčenkovs, arī Kovaļovs savulaik sāka spēlēt izlasē vēl ar nepilsoņa pasi, tikai pēc tam saņēma pilsoņa pasi. Principā precedenti ir bijuši, un juridiskas problēmas neredzu. Ja izlases sakarā pase būtu problēma, tad neredzu arī šķēršļus, lai Uvarenko izsauktu, ar viņu aprunātos un, ja vien tā būtu vienīgā problēma, tad viņš varētu bez sarežģījumiem iziet naturalizācijas procesu un tikt pie pilsoņa pases. Šo situāciju ar viņu arī esam apsprieduši, un, protams, viņš vēlas pārstāvēt izlasi. Par pasi - šobrīd ir neskaidrs viņa klubu karjeras turpinājums, tāpēc soļi pases iegūšanas virzienā nav sperti. Katrā ziņā neredzu problēmas šo jautājumu ātri atrisināt.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties