02.06.2012. 13:36
Anglijas futbola valstsvienības galvenais treneris Rojs Hodžsons pirms "Euro 2012" sākšanās paudis uzskatu, ka ar rasismu, kas apdraud gan Ukrainu, gan Poliju, kur notiks turnīrs, jācīnās UEFA un tiesnešiem, nevis spēlētājiem.

Nesen BBC demonstrētais raidījums par rasisma izpausmēm Ukrainā un Polijā izraisīja lielu ažiotāžu Eiropā un īpaši Anglijā, kur ir daudz tumšas ādas krāsas futbolistu. Ceturtdien Anglijas izlasei bija tikšanās ar diviem holokaustā izdzīvojušiem vīriem, kuri stāstīja par savu šausminošo pieredzi, aicināja spēlētājus nepalikt malā un nenoskatīties netaisnībā pret neiecietību.

Izlases treneris Rojs Hodžsons gan pēcāk pauda uzskatu, ka jārīkojas visupirms būtu UEFA: "Mana nostāja ir vienkārša. Tā ir UEFA un tiesnešu lieta. Tas ir pretīgi ne tikai futbolistiem, bet ikvienam cilvēkam." Tomēr Hodžsons novērtēja abu vīru stāstu un tā nozīmi: "Tas atstāja milzīgu efektu. Tie bija divi Polijā dzimuši holokausta izdzīvotāji, kuri varēja pastāstīt par to, kā citu cilvēku aizspriedumi maksāja viņiem dzīvē visu, izņemot dzīvību. Seši miljoni cilvēku par to samaksāja ar savām dzīvībām, bet viņi bija divi laimīgie. Rasisms jebkādā formā ir pretīgs."

Tomēr, runājot konkrētāk par šodienas situāciju, Hodžsons uzskata, ka ar šo problēmu jācīnās varas instancēm: "Esmu drošs, ka šis jautājums tiek ilgi apspriests UEFA - ne tikai šodien, bet jau sešu gadu garumā kopš kļuva zināms, ka turnīrs notiks Polijā un Ukrainā. Tas, ko mēs varam darīt, ir iet un spēlē futbolu, cik vien labi protam. Par šīs problēmas risinājumu ir jārūpējas ārpus futbola. Spēlētāji un treneri var izteikties par šīm lietām, bet tās jākontrolē UEFA un tiesnešiem."

Anglijas izlases rindās kopumā vēsturiski ir spēlējuši 67 melnādainie, taču kopš 1978. gada novembra gandrīz katrs ceturtais izlases debitants bijis ar tumšu ādas krāsu. Aizsargs Vivs Andersons 1978. gadā kļuva par pirmo melnādaino futbolistu, kurs jebkad spēlējis Anglijas izlasē.

Izmantotie resursi:BBCR & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties