29.11.2015. 10:45
Sestdienas vakarā Zemgales Olimpiskajā sporta centrā nūjas krustoja Latvijas vicečempioni HK «Kurbads» un mājinieku komanda HK «Zemgale/LLU». Ogrēnieši bija izcīnījuši uzvaru septiņas iepriekšējās divcīņās, tomēr šoreiz sērijai pienāca beigas – ar rezultātu 4:3 uzvaru svinēja jelgavnieki.

Abas komandas spēles sākumā uzsvaru lika uz aizsardzību, cenšoties virzīt spēli tālāk no komandas vārtiem. Mājinieki nepilnas minūtes laikā nopelnīja divus muļķīgus noraidījumus – par skaitliskā sastāva pārkāpumu un ripas izmešanu ārpus laukuma, tomēr arī HK «Kurbads» šo iespēju nespēja izmantot, bet tas ļāva pārņemt spēles iniciatīvu.

Artjoms Ogorodņikovs nodemonstrēja individuālo meistarību vārtu priekšā un pārspēja Tomu Konrādu. Līdz perioda beigām, pateicoties Raivja Kurņigina un Olafa Aploka pūlēm vadību pārņēma Zemgales komanda.

Otrajā trešdaļā noteikumus laukumā diktēja viesi, vērpjot uzbrukumu virpuļus un apdraudot zemgaliešu vārtus no visām pozīcijām. Ripu vārtos nogādāja Toms Zeltiņš, tomēr tiesnesis fiksēja HK «Kurbads» spēlētāja atrašanos vārtsarga laukumā un vārtu guvums netika fiksēts. Pēc mirkļa gan Toms guva vārtus – saņēmis piespēli no Toma Bluka, viņš ar pagriezienu izdara negaidītu un precīzu metienu, izlīdzinot rezultātu.

Arī trešajā spēles nogrieznī vairāk uzbruka viesi. Perioda vidusdaļā acīgu Atvara Tribuncova piespēli izmantoja Juris Štāls, pirmo reizi spēlē vadību pārņemot ogrēniešiem. Viesi vairāk uzmanības sāka pievērst savu vārtu drošībai un iespējams tieši tas ļāva HK «Zemgale» uzbrukt drošāk. Piecas minūtes pirms beigu sirēnas Juris Ziemiņš ar tālu, bet viltīgu metienu panāca izlīdzinājumu. Bet kuplais skatītāju pūlis uzgavilēja spēles pēdējā minūtē, kad Danielus Nomanovas vispirms apspēlēja aizsargu, bet pēc tam izrēķinājās arī ar Uldi Čalpu, nosverot svaru kausus par labu mājiniekiem.

Neskatoties, ka HK «Kurbads» izdara par 10 metieniem vairāk un pilnībā dominē spēka spēlē, uzvaru sviēja HK «Zemgale/LLU».

Nākamais mačs ogrēniešiem paredzēts 2. decembrī, kad tiks aizvadīta pirmā spēle sezonā pret HS «Rīga99/Tukums».

Tikmēr čempione «Mogo» savā pirmajā spēlē pēc atgriešanās no Kontinentālā kausa sestdien tikai pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 pārspēja vienu no turnīra vājākajām vienībām «Rīga».

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650