01.10.2016. 18:09
Jau kārtējo zaudējumu šīs sezonas Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā turnīra mačos piedzīvojusi Latvijas komanda «Rīga», kas savā laukumā Piņķos sestdien ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) piekāpās Maskavas «Krasnaja armija» vienībai.

«Rīga» piedzīvojusi zaudējumus visās deviņās šosezon aizvadītās spēlēs.

Vienīgos vārtus Latvijas komandas labā šajā mačā guva Uvis Balinskis.

Šīs spēles pirmie vārti tika gūti 27.minūtē, kad viesus vadībā izvirzīja Mihails Bjakins, taču otrā perioda beigās Balinskim izdevās panākt izlīdzinājumu. Rīdziniekiem gan šajā mačā nācās samierināties ar zaudējumu, jo uzvaru nesošos vārtus viesiem no Maskavas 47.minūtē guva Ņikita Popugajevs.

«Rīgai» mača beigās arī nepalīdzēja vārtsarga Gustava Dāvja Grigaļa nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju.

Svētdien abas komandas tiksies atkārtoti, bet turpinājumā Latvijas vienība aizvadīs vēl sešas mājas spēles.

Ar vienu punktu deviņās spēlēs rīdzinieki joprojām ir vājākie visā līgā un Rietumu konferencē. Tikmēr «Krasnaja armija» ar 22 punktiem 11 cīņās ir Rietumu konferences ceturtajā pozīcijā.

«Rīgas» galvenais treneris šosezon ir Aleksandrs Ņiživijs, kurš iepriekš strādāja par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas «Dinamo» galvenā trenera palīgu. Tagad viņš samainījies vietām ar «Rīgas» iepriekšējo vadītāju Ronaldu Ozoliņu, kurš kļuvis par Normunda Sējēja asistentu «Dinamo».

Gatavojoties jaunajai Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonai, «Rīga» piedalījās pārbaudes turnīrā Čerepovecā, kur izcīnīja vienu uzvaru piecās spēlēs, bet kopējā vārtu attiecība šajā turnīrā Latvijas jaunajiem hokejistiem bija 6:26. Tikmēr vēl vienā pārbaudes cīņā savās mājās ar 2:0 tika uzveikta Sanktpēterburgas SKA-1946 komanda.

Savukārt augusta izskaņā «Rīga» piedalījās Pasaules kausa izcīņā jauniešu klubu komandām, kur piecās spēlēs izcīnīja divas uzvaras un noslēgumā ierindojās piektajā vietā.

«Rīga» pagājušās sezonas MHL regulārajā čempionātā Rietumu konferences Ziemeļrietumu divīzijas kopvērtējumā ieņēma sesto vietu starp astoņām komandām, «play-off» turnīram nekvalificējoties.

Pirms tam piecas sezonas pēc kārtas «Rīgas» komanda spēja sasniegt izslēgšanas turnīru.

Jaunajā MHL sezonā līgā spēlē 31 komanda no Krievijas, Kazahstānas un Latvijas. Spēlējot vienīgi ar Rietumu konferences komandām, «Rīgas» hokejisti regulārajā čempionātā aizvadīs 56 spēles.