25.08.2013. 15:21
Ar uzvaru Pasaules kausa izcīņu jauniešu komandām sācis Latvijas pārstāvis HK "Rīga". Leonīda Tambijeva vadītā vienība ar 5:2 pārspēja Dubjūkas "Fighting Saints". Nikolajs Jeļisejevs rīdzinieku labā guva divus vārtus, bet Rustams Begovs izcēlās ar četriem (1+3) rezultativitātes punktiem.

Lai gan pirmie vadībā izvirzījās "Rīgas" hokejisti, tomēr līdz pirmā perioda beigām amerikāņi panāca izlīdzinājumu. Zīmīgi, ka jau pirmajā periodā noraidījumu līdz mača beigām saņēma rīdzinieku pirmās maiņas uzbrucējs Andris Siksnis.

Otrajā periodā USHL čempioni prata izvirzīties vadībā ar 2:1, tomēr mača turpinājumā Latvijas komanda guva četrus bezatbildes vārtus un turnīru sāka ar pārliecinošu 5:2 uzvaru.

Pēc spēles gan "Rīgas" galvenais treneris Leonīds Tambijevs, gan hokejisti (vārtsargs Nils Grīnfogels un uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs) atzīmēja amerikāņu hokejistu agresivitāti un centienus provocēt "Rīgas" spēlētājus.

"Fighting Saints" (savulaik šajā komandā spēlējis arī Zemgus Girgensons) galvenais treneris Mets Šo uzsvēra disciplīnas trūkumu savā komandā, netieši norādot, ka daudzie noraidījumi bija galvenais zaudējuma iemesls.

Tikmēr Tambijevs norādīja, ka viņa vadītā komanda bija pārāka ne tikai auguma ziņā, bet arī cīņassparā un slidojumā. Latvijas vienība kopumā vairāk centusies un no tā arī rezultāts.

Rīgas komanda turnīru turpinās jau rīt, kad sacentīsies ar laukuma saimniekiem "Omskije Jastrebi". 28.augustā "Rīga" sacentīsies ar Vitkovices komandu "Steel" (Čehija), bet pretinieki nākamajās turnīra spēlēs tiks noteikti atkarībā no otras apakšgrupas spēļu rezultātiem.

HK "Rīga" – "Fighting Saints" 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Vārti: 09:21 Jeļisejevs (Begovs, Maslovskis, vair.) 1:0, 16:45 Darars (Bensons, Melouns, vair.) 1:1, 25:22 Darars 1:2, 28:51 Siksna (Lipsbergs, Begovs, vair.) 2:2, 32:05 Begovs (Maslovskis, Lipsbergs, vair.) 3:2, 35:16 Kondrats (Kurmis, Ševčenko) 4:2, 52:05 Jeļisejevs (Siksna, Begovs, vair.) 5:2.Soda minūtes: 47:46.Vārtsargi: Nils Grīnfogels – Artūrs Brejs

Izmantotie resursi:mhl.khl.ru