05.09.2014. 21:44
Latvijas komanda Rīga jaunās Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonas otrajā mačā piektdien savā laukumā ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Latvijas izcelsmes aizsarga Zigurda Podziņa pārstāvēto Krievijas vienību Krasnodaras Berkuti Kubaņi, kas šosezon debitē MHL A grupā. Latvijas komandas labā pa vārtiem guva Rūdolfs Maslovskis un Nikolajs Jeļisejevs.

Mača rezultāts tika atklāts vien otrajā periodā, kad dueļa 22.minūtē pēc precīzas Rodrigo Ābola piespēles vārtus guva Maslovskis. Turpinājumā abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu, taču asu spēli, katrai vienības hokejistiem gana bieži dodoties uz noraidīto soliņa. Turklāt trešajā periodā 2+10 minūšu sodu par uzbrukumu galvā nopelnīja rīdzinieku kapteinis kapteinis Edmunds Augstkalns.

Tiesa, neilgi pēc viņa noraidīja otros vārtus mājinieku labā guva Jeļisejevs, izceļoties pēc Maslovska piespēles. Mača turpinājumā nevienai no komandām vārtus gūt vairs neizdevās.

Podziņš šo maču aizvadīja Berkuti Kubaņi trešajā aizsargu pārī, kopumā izpelnoties četras soda minūtes par pretinieka turēšanu ar rokām.

Kā zināms, pirmajā mačā Rīga trešdien pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 zaudēja Krievijas vienībai Balašihas MVD, bet Berkuti Kubaņi ar 0:4 kapitulēja Sanktpēterburgas Dinamo priekšā.

Ar divās spēlēs iegūtiem četriem punktiem Rīga atrodas Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet Berkuti Kubaņi bez izcīnītiem punktiem atrodas starp vājākajām šīs konferences vienībām.

Jaunās sezonas pirmās mājas spēļu sērijas turpinājumā rīdzinieki svētdien Arēnā Rīga samēros spēkus ar līgas iepriekšējās sezonas finālisti Maskavas Krasnaja armija, bet otrdien Inbox.lv hallē tiksies ar sacensību pašreizējo čempioni Maskavas Spartak.

Turpinājumā Rīgu gaidīs sezonas pirmā izbraukuma sērija, kuras gaitā būs jādodas arī uz ļoti tālajām Južnosahaļinsku un Habarovsku.

Kā zināms, Rīgas komandas pirmo četru sezonu galvenais treneris Leonīds Tambijevs karjeru turpina Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) čempionu Karagandas Sariarka no Kazahstānas treneru kolektīvā, bet viņa vietā stājies līdzšinējais palīgs Ronalds Ozoliņš.