22.11.2014. 19:31
Sestdienas pēcpusdienā Vidzemes ledus hallē tikās divi pērnā gada finālisti HK «Kurbads» un HS «Rīga/Prizma». Savstarpējā duelī pēc četru spēļu pārtraukuma pārāka izrādījās Ogres komanda, uzvarot ar rezultātu 4:1.

«Prizmas» komanda bija izcīnījusi uzvaras četrās iepriekšējās spēlēs un bija apņēmības pilna šo sēriju turpināt. Aleksandrs Macijevskis, kurš pērn spēlēja tieši «Prizma» komandā, šodien HK «Kurbads» rindās izcēlās ar 2 rezultativitātes punktiem.

Spēles sākums mazliet atgādināja izslēgšanas mačus – komandas vairāk rūpējās par savu vārtu drošību, cerot izmantot pretinieku kļūdas. Mazliet labāk pirmajā spēles nogrieznī spēlēja mājnieki, tomēr vārtus apdraudēja pārāk reti, lai spētu pārsteigt «Prizmas» vārtsargu Edgaru Lūsiņu. Pirmajā pārtraukumā kaujiniecisks neizšķirts 0:0.

Otro periodu aktīvi iesāk abas komandas, agresīvāk cenšoties apdraudēt vārtus. «Prizmas» skrējienu gan aptur divi noraidījumi, tomēr HK «Kurbads» reālas briesmas pie viesu vārtiem nespēj radīt. Spēles pusē joprojām līdzjutēji nebija iepriecināti ar gūtiem vārtiem. To gan labo Aleksandrs Macijevskis, kurš saņēmis piespēli no Dāvja Straupes izraujas uz vārtiem un raida ripu vārtu tuvajā stūrī. Ar minimālu «Kurbads» pārsvaru uz tablo noslēdzas otrā trešdaļa.

Ātri noraidījumu noslēdzošā perioda sākumā nopelna pērnā gada čempioni . Aizstāvoties «Prizma» pieļauj kļūdu, ripu pārtver Jurijs Kļujevskis, kurš ar lielisku metienu vārtu augšējā stūrī dubulto pārsvaru. Pēc pāris minūtēm Renārs Undelis pārsteidz vārtsargu un panāk jau pārliecinošu 3:0. Spēle gan ar to nebeidzas, jo viesi ātri realizē vairākumu – precīzs no vārtu priekšas ir Mihails Kokļins. Pēc nelielas izkaušanās «Prizmas» komanda tiek atstāta mazākumā, kuru ātri vārtu guvumā pārvērš Edgars Adamovičs ar lielisku tālšāvienu uzstādot spēles galarezultātu 4:1.

HK «Kurbads» rindās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Aleksandrs Macijevskis.