28.01.2016. 10:25
Trešdienas vakarā Latvijas hokeja čempionāta centrālajā spēlē hokeja klubs «Kurbads» savās mājās uzņēma turnīra tabulā augstāk esošo HK «Liepāja» un izcīnīja drošu uzvaru ar rezultātu 4:1.

• «Kurbada» hokejisti pārliecinoši revanšējas «Zemgalei/LLU» 2016. g. 24. janvāris
  • HK «Kurbads» «bullīšos» piekāpjas «Zemgalei/LLU» 2016. g. 21. janvāris

Lielisku spēli HK «Kurbads» vārtos rādīja Guntars Reiss, kurš tika galā ar 26 no 27 liepājnieku metieniem, bet komandas kapteinis Toms Bluks atzīmējās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Jau no pirmajām minūtēm izpaudās mājinieku pārsvars – HK «Kurbads» vairāk kontrolēja ripu, uzvarēja vairāk iemetienos un radīja vairāk vārtu gūšanas momentus. Lai arī trīs iespējas vairākumā perioda sākumā netiek izmantotas, ogrēnieši gūst vārtus, kad Aleksandrs Kerčs vārtu priekšā nodemonstrē individuālo meistarību un pārspēj gan kurzemnieku aizsargus, gan arī vārtsargu Nilu Grīnfogelu.

Otro periodu «Kurbads» iesāk ar aktīvu spēli pretinieku zonā, liekot viesiem vairākkārt pārkāpt noteikumus – vienā brīdī uz noraidīto soliņa sēž trīs liepājnieki. «Kurbads» spēj sodīt liepājniekus par nedisciplinētību. Vispirms pēc lieliskas Aleksandra Kerča piespēles vārtus gūst Toms Hartmanis, izceļoties savā simtajā spēlē HK «Kurbads» rindās, bet pēc nepilnas minūtes viņam piebalso Toms Bluks pēc tikpat lieliskas piespēles no Gata Gricinska. 3:0 ir ievērojams pārsvars, kas liek HK «Liepāja» galvenajam trenerim Igoram Ļebedevam pieprasīt pusminūtes pārtraukumu. Notikumi laukumā gan nemainās un pirms noslēdzošās trešdaļas «Kurbadam» ir trīs vārtu pārsvars.

Desmit minūtes līdz spēles beigām Rihards Remiņš noslēdz skaistu kombināciju. Liepājnieki spēj atbildēt ar goda vārtiem neilgi pirms mača beigu sirēnas – pirmais pie atlēkušās ripas ir Egils Kalns, kurš nodzēš nulli liepājnieku gūtajiem vārtiem uz tablo.

Par HK «Kurbads» ievērojamo pārsvaru spēles laikā liecina metienu attiecība 50:27 mājinieku labā.

Mača labākie spēlētāji ir abi vārtsargi – Guntars Reiss un Nils Grīnfogels.

Sestdien 15.30 HK «Kurbads» savā laukumā aizvadīs spēli pret čempionāta «tumšo zirdziņu» hokeja klubu «Prizma».