30.09.2013. 17:24
Pirmo savstarpējo maču kopš 2004. gada šodien Pekinā izspēlēja divi vīriešu tenisa ilgdzīvotāji – Leitons Hjuits un Tomijs Hāss. Tāpat kā pēdējā spēlē, arī šoreiz pārāks bija Austrālijas tenisists, uzvarot divos setos ar rezultātu 7:6(6), 6:3.

Pekinas turnīrs savus fanus šogad priecē ne tikai ar abu pasaules ranga izcilnieku – Novaka Džokoviča un Rafaela Nadala – klātbūtni, bet lieliskus mačus dāvā jau no 1. kārtas. Izlozei labpatikās jau turnīra ievadā savest kopā divus veterānus – 35 gadus vecais Tomijs Hāss ar 32 gadus veco Leitonu Hjuitu šodien aizvadīja pirmo savstarpējo maču kopš 2004. gada(!) "US Open" ceturtdaļfināla, kurā ar 6:2, 6:2, 6:2 pārāks bija Austrālijas tenisists. Abi pirmo reizi tikās 1999. gadā Melburnā, kad ar 4:6, 6:4, 6:3, 6:4 uzvarēja vācietis.

Šoreiz uzvarēja Hjuits, tiesa, Hāss abos setos izlaida pārsvaru. Pirmajā setā Hāss atspēlēja breiku, bet vēlāk taibreikā pamanījās nerealizēt trīs setbumbas, divas no tām pie savas serves, un taibreiku zaudēt no 6:3 pārsvara. Hjuits uzvarēja piecas izspēles pēc kārtas. Savukārt otrajā setā Hāss divreiz nespēja noturēt breiku un atkal zaudēja – Hjuitam mačā uzvara ar rezultātu 7:6(6), 6:3. Leitons savstarpējos mačos tagad vadībā ar 7-4.

No šodien 1. kārtā uzvarējušajiem tenisistiem vēl jāizceļ Roberto Bautista Aguts, kurš pēc kvalifikācijas iziešanas pamatturnīrā apspēlēja Bulgārijas pirmo numuru Grigoru Dimitrovu – 6:4, 6:2.

Džokovičs un Nadals savas 1. kārtas spēles aizvadīs, tiekoties attiecīgi ar Lukašu Rosolu un Santjago Hiraldo. Nole kortā būs plkst. 10:00 pēc Latvijas laika. Pēc Džokoviča spēles sāksies Nadala mačs.