12.07.2015. 00:00
Pēdējā setā atspēlējot 2:5 deficītu, par Vimbldonas dāmu dubultspēļu turnīra uzvarētājām sestdienas vakarā kļuva Martina Hingisa un Sanja Mirza. Šveices un Indijas komanda finālā ar rezultātu 5:7, 7:6(4), 7:5 pieveica Krievijas tenisistes Jekaterinu Makarovu un Jeļenu Vesņinu.

Dāmu dubultspēļu sacensībās pagājušā gada čempiones nepiedalījās, jo Sāra Erani un Roberta Vinči vairs nespēlē kopā. Liela uzmanība tika pievērsta Betānijai Matekai-Sendsai un Lucijai Šafāržovai. Abas uzvarēja gan "Australian Open", gan "French Open", taču kalendārā "Grand Slam" misija beidzās ar zaudējumu ceturtdaļfinālā Ebigeilai Spīrsai un Rakelai Kopsai Džounsai.

Amerikānietēm pēc tam pusfinālā pamatīgs fiasko pret turnīra pirmo duetu Martina Hingisa/Sanja Mirza, ranga līderēm ciešot sagrāvi ar rezultātu 1:6, 2:6. Šveices un Indijas komanda finālā tikās ar vēl vienu ļoti labi saspēlētu un tituliem bagātu komandu Jekaterina Makarova/Jeļena Vesņina.

Hingisa un Mirza Krievijas komandu pieveica pavasarī gan Indianvelsas, gan Maiami finālā. Abas komandas Vimbldonā bija izliktas ar pirmajiem diviem numuriem. Arī šoreiz uzvarēja Hingisa un Mirza, lai gan ar pamatīgu izglābšanos.

Martinas vājā servēšana, Mirzas brīžiem pārgalvīgais teniss un Vesņinas teicamā spēle pie tīkla Krievijas duetam izskatījās pēc uzvaru nesošas kombinācijas. Makarova un Vesņina 3. setā ieguva agru breiku, kad servēja Hingisa. Krievijas tenisistes bija vadībā ar 4:1, vēlāk ar 5:2, bet pamanījās zaudēt.

Hingisa un Mirza septītajā geimā neprata izmantot trīs breikbumbas pēc kārtas. Divus geimus vēlāk Krievijas tenisistes vēlreiz atspēlējās no 0:40, taču šoreiz Hingisa un Mirza breiku ieguva, to nopelnot Martinai ar teicamu spēli pie tīkla. Mačs pie rezultāta 5:5 tika pārtraukts tumsas dēļ, spēli nedaudz vēlāk pabeidzot zem jumta un ar apgaismojumu.

Cīņa turpinājās vien divus geimus, jo Šveices un Indijas komanda uzreiz ieguva vēl vienu breiku. Šoreiz Hingisa breikbumbas izspēlē izcēlās ar spēcīgi atsistu Vesņinas pirmo servi. Krievijas tenisistes pēdējā geimā pieļāva vairākas kļūdas, izsitot autā, un nespēja uzvarēt nevienā izspēlē. Tādējādi Hingisa un Mirza dramatiskā finālā triumfēja ar rezultātu 5:7, 7:6(4), 7:5.

2013. gadā "French Open" un 2014. gadā "US Open" uzvarējušajām Makarovai un Vesņinai šodien vajadzēja būt pilnam "Grand Slam" komplektam. Viņas otro reizi finālā 3. setā izlaida 5:2 pārsvaru. Krievijas tenisistes 2014. gadā tā zaudēja "Australian Open" finālu pret Erani un Vinči.

Hingisa pagājušā gada septembrī "US Open" finālā piekāpās Makarovai un Vesņinai, toreiz spēlējot kopā ar Flāviju Pennetu. 1997. gada Vimbldonas vienspēļu turnīra čempione sestdienas vakarā izcīnīja trešo dubultspēļu titulu šajā turnīrā. Pirmais viņai bija 1996. gadā tikai 15 gadu vecumā, bet otrais 1998. gadā. Hingisai tagad ir 10 "Grand Slam" dubultspēļu tituli, bilance finālos: 10-3.

Hingisai šajā nedēļas nogalē Vimbldonā divi fināli. Viņa svētdien kopā ar Leanderu Paesu spēlēs jaukto dubultspēļu finālā. Hingisa ar titulēto Indijas tenisistu janvārī triumfēja "Australian Open" misktā. Hingisa Vimbldonā jauktajās dubultspēlēs vēl nav uzvarējusi, tādējādi čempionāta pēdējā dienā viņai būs iespēja iegūt pilnu Vimbldonas titulu komplektu. Viņai ir arī junioru tituls, kas izcīnīts 1994. gadā.

Savukārt Mirza, kurai ir trīs jaukto dubultspēļu tituli, pirmo reizi uzvarēja sieviešu dubultspēlēs. Ranga līdere kļuva par pirmo Indijas tenisisti, kura uzvarējusi "Grand Slam" dāmu dubultspēlēs.

Pērn par čempioniem kļuva Džeks Soks un Vaseks Pospišils. ASV un Kanādas komandai titulu aizstāvēt neizdevās, zaudējot 3. kārtā, kur neveiksme pret nākamajiem finālistiem Džeimiju Mareju un Džonu Pīrsu. Savukārt galvenie favorīti brāļi Braieni paklupa ceturtdaļfinālā, piekāpjoties Rohanam Bopannam un Florinam Mergejam. Viņi pēc tam pusfinālā zaudēja topošajiem čempioniem Žanam Žiljēnam Rožē un Horijam Tekau.

Noskaidrojoties finālistiem, kļuva zināms, ka kādai no divām komandām izdosies izcīnīt pirmo "Grand Slam" titulu. Uzvarot trīs setos ar rezultātu 7:6(5), 6:4, 6:4, par čempioniem kļuva Rožērs un Tekau. Lielbritānijas un Austrālijas komandai neizdevās iegūt nevienu breiku. Maču klātienē skatījās Džeimija brālis Endijs, kurš savu uzstāšanos Vimbldonā pabeidza piektdien ar zaudējumu vienspēļu pusfinālā Rodžeram Federeram.

Rumānijas tenisista Tekau stāsts Vimbldonas dubultspēļu turnīros ir īpašs. Viņš ar ceturto mēģinājumu beidzot uzvarēja finālā. Iepriekšējie trīs fināli tika zaudēti kopā ar Zviedrijas tenisistu Robertu Lindstedu. Savukārt Nīderlandes pārstāvis Rožē līdz šim "Grand Slam" finālos vēl nebija spēlējis, vairākas reizes zaudējot pusfinālā. Abu kontā gan ir pa vienam jaukto dubultspēļu titulam. Tekau 2012. gadā ar Mateku-Sendsu uzvarēja Austrālijā, bet Rožē pērn ar Annu-Lēni Grēnefeldi pērn Parīzē.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222