13.11.2014. 14:30
Nīderlandes futbola izlases galvenais treneris Gūss Hidinks pēc zaudējuma Meksikai (2:3) kritizēja komandas darbību aizsardzībā, taču bija iepriecināts ar izveidoto vārtu gūšanas momentu skaitu.

Pēc vienīgā pieredzējušā aizsarga Rona Vlāra savainojuma Nīderlandes aizsardzības līnijā nebija neviena spēlētāja, kurš būtu vecāks par 23 gadiem. "Ir ātri jāiemācās, ka starptautiskā līmenī tādas kļūdas nedrīkst pieļaut," uzskata Gūss Hidinks. "Mums bija problēmas aizsardzībā. Nebijām gatavi mača sākumam, un pēc pirmajiem ielaistajiem vārtiem sekoja kļūdu sērija."

Viena no retajām pozitīvajām lietām spēlē bija izveidoto momentu skaits, tomēr Hidinks nebija apmierināts ar to realizāciju: "Uzbrukumā parādījām lielu spēku, tikai noslēguma fāzē nebijām pietiekami letāli. Ja laukuma pēdējā trešdaļā radām septiņas vai astoņas iespējas, vajadzētu būt spējīgiem gūt vismaz trīs vārtus."

Kreisās malas aizsargam Džetro Vilemsam tika plānota vieta pamatsastāvā arī pret Latviju, taču, vakar pieļaujot virkni kļūdu un esot tālu no sava snieguma klubā, tā vairs nešķiet tik droša. Pats Vilemss gan uzskata, ka nospēlējis, cik labi spējis: "Darīju visu, ko varēju, un man tas ir svarīgākais. Mums bija pietiekami daudz iespēju uzvarēt Meksiku. Tai bija kādas četras iespējas, bet guva trīs vārtus. Tagad mums noteikti ir jāuzvar Latvija."

Ne pārāk veiksmīgu spēli aizvadīja arī centra aizsargs Džoels Veltmans, kuram gadījumā, ja Vlārs nebūs spējīgs spēlēt, pret Latviju, visticamāk, būs jādodas pamatsastāvā. "Meksikas uzbrucēju līmenis bija daudz augstāks, nekā tiem, ar kuriem Amsterdamas "Ajax" rindās sastopos Nīderlandes čempionātā. Atšķirība ir jūtama, taču man ir jābūt spējīgam tikt galā šādā līmenī. Bija momenti, kuros varēju nospēlēt labāk. Man no tā ir jāmācās un jātiek vaļā no šīm kļūdām."

Tikmēr Turcijas izlases galvenais treneris Fātihs Terims pēc sakāves Brazīlijai (0:4) atzina, ka pretī bija pavisam cita līmeņa komanda: "Spēlējām pret ļoti labu izlasi. Brazīlija bija lieliska, un mums no šīs spēles līdzi jāpaņem mācība, ka mums ir jātiek skaidrībā ar dažām lietām. Godīgi sakot, varējām ielaist vēl vairāk vārtu. Turcijai ir jāpieņem realitāte, ka tuvākajā periodā mēs nekur netiksim. Mums ir jādomā ilgtermiņā, mums ir jābūt ilgtermiņa plānam." Tāpat Terims kritizēja Turcijas fanus, uzskatot, ka viņiem ir jāmaina fanošanas kultūra un attieksme pret izlasi.

Izmantotie resursi:Willems bij Oranje geen schim van flitsende...Veltman: Niveau is veel hoger dan ik bij Ajax...Hiddink baalt van defensief geklungel bij...Terim praises Neymar & Willian | Turkish...Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties