10.09.2014. 12:22
Nīderlandes izlases galvenais treneris Gūss Hidinks pēc zaudējuma Čehijai "Euro 2016" atlases turnīrā (1:2) neslēpa savas dusmas, savukārt Turcijas izlases treneris Fatihs Terims atzina vilšanos un norādīja, ka nevilcināsies no sastāva izslēgt tos spēlētājus, kuri nav gatavi augstākā līmeņa futbolam.

"Esmu tiešām nokaitināts," pēc zaudējuma Čehijai sacīja Gūss Hidinks. "Mača pēdējās sekundēs vienkārši nedrīkst zaudēt! Mēs varējām no Čehijas aizbraukt ar neizšķirtu 1:1, taču mēs to atdevām ļoti muļķīgā veidā. Pat tagad, tikai runājot par to, esmu ļoti, ļoti dusmīgs."

"Paskatoties uz situāciju nedaudz mierīgāk, kas šobrīd man izdodas tikai ar grūtībām, domāju, ka mūsu labākais spēlētājs šajā mačā bija Memfiss Depajs. Tā ir laba lieta, domājot par nākotni," saka Hindinks.

Savam trenerim piekrita arī Veslijs Sneijders: "Esmu ļoti dusmīgs. Mums jāpaskatās spogulī. Tā nav nav ne trenera, ne taktikas vaina, te vainīgi spēlētāji. Nevaram turpināt atskatīties uz Pasaules kausu, tam nav nekādas jēgas. Ja spēlējam pret Čehiju, tad ir jācīnās. Protams, svarīga ir Arjena Robena nespēlēšana, taču pat bez viņa mums Prāgā vajadzēja uzvarēt."

Darils Janmāts, kurš kompensācijas laikā izdarīja neveiksmīgo atspēli vārtsargam, praktiski uzdāvinot čehiem uzvaru, uzņēmies pilnu atbildību: "Tā ir mana vaina un nekādā veidā nav attaisnojama. Tā bija liela kļūda - centos atspēlēt Jasperam, taču nesanāca. Čehijas izlase spēlēja labi, taču šī spēle mums bija jāuzvar."

A grupā negaidīts bija arī otras spēles rezultāts - Islande ar 3:0 pieveica Turciju, un skandināvu galvenais treneris Larss Lāgerbeks nekautrējās uzteikt savus spēlētājus: "Domāju, ka aizvadījām ļoti labu spēli. Gatavojāmies šim mačam visu nedēļu, un domāju, ka pirmais puslaiks bija Islandes vislabākais, kopš vien esmu šajā izlasē. Arī otrajā puslaikā kontrolējām notikumus. Cik atminos, Turcijai bija tikai viena puslīdz nopietna vārtu gūšanas iespēja."

"Esmu ļoti vīlies," protams, pilnīgi pretēja reakcija Turcijas nometnē, proti, galvenā trenera Fatiha Terima vārdos. "Jau pirms spēles biju satraucies, ka komanda nav pilnībā gatava. Apsveicu Islandi, viņi spēlēja labāk un bija pelnījuši uzvarēt." Terims arī brīdināja par gaidāmajām pārmaiņām izlasē, norādot, ka sastāvā paliks tikai tie futbolisti, kuri spēj darboties augstākajā līmenī, kā arī izteica kritiku par spēlētāju nevēlēšanos atdot laukumā 100% savu spēku. Latvijas izlasi spēle pret Turciju sagaida 13. oktobrī, bet trīs dienas pirms tam būs jāuzņem Islande.

Madrides "Real" spēlētājs Garets Beils, kurš vakar pret Andoras izlasi izglāba Velsu, gūstot divus vārtus un nodrošinot uzvaru 2:1, pēc spēles ļoti kritiski izteicās par Andoras gatavību uzņemt šāda līmeņa mačus savā stadionā: "Zinājām, ka spēle būs grūta jau pirms tās sākuma. Laukums nebija tās labākās kvalitātes, vispār tas bija sliktākais laukums, kādā vien esmu spēlējis. Abām komandām gan tas bija vienāds.Mums piederēja milzīgs pārsvars, kuru gan ierobežoja Andoras aizsardzība. Taču parādījām savu klasi un turpinājām saspēlēties, cik nu vien labi tas iespējams šādas kvalitātes stadionā."

Andoras mākslīgā segums laukums tika atzīts par spēlēm derīgu tikai sešas dienas pirms atlases cikla sākuma, taču tas netraucēja mājiniekiem gūt pirmos vārtos pēdējo 18 spēļu laikā un vēl līdz 81. minūtei noturēt neizšķirtu 1:1. "Nav svarīgi, kā mēs ieguvām trīs punktus, svarīgi, ka mēs tos ieguvām," atvieglots saka Beils. Atviegloti gan nevar būt "Arsenal" līdzjutēji, jo šīs spēles izskaņā savainojumu guva Ārons Remzijs. Londonas klubu jau drīzumā sagaida svarīgas spēles pret Mančestras "City" un Dortmundes "Borussia", kurās Remzijas prombūtne var izrādīties izšķiroša.

Izmantotie resursi:BBC - HomepageGoal.comThe official website for European football –...AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties