06.05.2015. 21:23
Latvijas Basketbola līgas pusfinālā favorīti zaudē otro dienu pēc kārtas. "Liepāja/Triobet" spēlētāji trešdien, 6. maijā, izbraukumā Kandavā uzvarēja "VEF Rīga" ar rezultātu 64:59, sērijā līdz trīs uzvarām panākot 1-2.

Liepājnieku zonas aizsardzība pirmajā puslaikā radīja pamatīgas problēmas rīdzinieku uzbrukumam. VEF spēlētāji pirmajā ceturtdaļā vidēji spēja gūt tikai pa vienam punktam minūtē, turklāt nespēja trāpīt no perimetra. Uvja Helmaņa vīri to izmantoja, divreiz iegūstot sešu punktu pārsvaru (2:8 un 6:12). Miglinieka tālmetiens un Džonsona trāpījums no groza apakšas palielināja atrāvienu līdz deviņiem punktiem – 8:17. Mareks Mejeris pēc Jāņa Bērziņa piespēles samazināja starpību, savukārt atlikušajā laikā komandas sarīkoja vairākus nesekmīgus uzbrukumus – 10:17.

Nākamajā ceturtdaļā zonu biežāk izmēģināja rīdzinieki. Kurzemniekiem izdevās to labāk apspēlēt nekā sāncenšiem. Andrjus Mažutis iemeta tālmetienu, pirmo reizi panākot 10 punktu pārsvaru – 16:26. Brīdi vēlāk Edgars Zaļonis un Jānis Antrops palielināja atrāvienu vēl vairāk – 16:30. Artūra Bērziņa tālmetiens pārtrauca Liepājas izrāvienu, taču ātrajās pārejās kurzemnieki joprojām darbojās sekmīgāk. Zeļoņa divi punkti ar sodu un Antropa kārtējais trāpījums VEF iedzina lielākā bedrē – 19:35. Puslaika beigās abi Artūri – Bērziņš un Strēlnieks – četrus punktus atspēlēja (23:35).

Garo spēlētāju neveiksmīgais sniegums piespieda Nikolajam Mazuram pāriet uz spēli ar īsāku sastāvu. Piektā numura pozīcijā stājās Mareks Mejeris, spēka uzbrucēja funkcijas uzņēmās Jānis Timma. Pārmaiņas nācās veikt piespiedu kārtā, jo 27. minūtes beigās Liepājas pārsvars bija pieaudzis līdz deviņpadsmit punktiem – 31:50. Mazo spēlētāju ātrums un presings piespieda liepājniekus vairākas reizes kļūdīties. Heriss un Timma samazināja starpību līdz divpadsmit punktiem, taču pēdējos divus punktus pusstundā guva Liepājas centrs Lauris Blaus – 38:52.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā komandas apmainījās precīziem metieniem un tāda notikumu attīstība bija labvēlīga viesiem – 41:56. VEF mazo amerikāņu sekmes uzbrukumā samazināja starpību līdz deviņiem punktiem – 47:56. Liepājai grūtajā brīdī perfekti turpināja mest Zeļonis, ļoti svarīgus divus punktus pievienoja Jahovičs – 47:62. Mejeris un Heriss noturēja VEF spēlē, divas minūtes pirms pamatlaika beigām atjaunojot viencipara deficītu – 53:62. VEF turpināja pakaļdzīšanos, 39 sekundes pirms pamatlaika beigām pietuvojoties četru punktu attālumā – 58:62. Liepājas pretuzbrukums bija nesekmīgs, savukārt Roberts Loverijs iemeta tikai vienu no diviem soda metieniem – 59:62. Lauris Blaus pretējā pusē šoreiz izrādījās perfekts – 59:64!