17.01.2016. 13:00
Bijušais pasaules čempions boksā britu smagsvars Deivids Hejs sestdien ar pārliecinošu uzvaru atgriezās ringā.

Pašlaik 35 gadus vecais Hejs Londonā notikušajā atgriešanās cīņā jau pirmajā raundā nokautēja austrālieti Marku de Mori, kuram turklāt pēc tam bija nepieciešama mediķu palīdzība.

Austrālieša nokautēšanai Hejam bija nepieciešamas tikai divas minūtes un 11 sekundes. Lielbritānijas bokserim šī bija pirmā cīņa pēdējo trīsarpus gadu laikā.

Lai gan šobrīd pasaules smagsvaru tronī atrodas cits brits Taisons Fjūrijs, abu sportistu cīņa varētu arī nekad nenotikt, jo reiz Hejs savainojuma dēļ pēdējā brīdī atteicās no abu dueļa. Par to Fjūrijs sadusmojās un nosolījās ar Heju vairs nekad necīnīties.

«Fjūrijs skaidri ir izteicies, ka nevēlas ar mani cīnīties. Tagad centīšos izkarot savu ceļu pretī virsotnei, bet viņš ir izteicies, ka labāk atdos visas čempiona jostas nekā cīnīsies ar mani. Tad kāpēc gan uz šo dueli uzspiest? Labāk koncentrēties uz labākām un lielākām cīņām,» pēc sestdienas panākuma sacīja Hejs, kurš šogad labprāt cīnītos ar Lielbritānijas uzlecošo zvaigzni Entoniju Džošua. «Esmu labā formā un situ stipri, lai gan esmu kļuvis vecāks. Smagsvaru divīzijā ir daudz čempionu jostu, tāpēc esmu šeit, lai tās visas savāktu sev.»

Hejs 2008.gada martā kļuva par absolūto čempionu svara kategorijā līdz 90,9 kilogramiem, bet pēc tam viņš pārgāja uz smago svaru.

Nākamajā gadā Hejs kļuva arī par pasaules čempionu smagsvariem Pasaules Boksa asociācijas (WBA) kategorijā, kad pieveica krievu milzi Nikolaju Valujevu. Turpinājumā viņš titulu aizstāvēja cīņās ar Džonu Ruisu un Odliju Harisonu, bet 2011.gada jūlijā pēc punktiem piekāpās leģendārajam ukrainim Vladimiram Kļičko.

Hejs profesionālās karjeras 29 cīņās ticis pie 27 uzvarām, turklāt 25 no tām izcīnītas ar nokautiem.

Tikmēr viņa sestdienas pretinieks de Mori līdz šim 34 cīņās guvis 30 uzvaras.

Savukārt Fjūrijs pērn rudenī negaidīti pieveica Kļičko, savā īpašumā iegūstot Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), WBA, Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) un žurnāla «Ring» čempiona jostas. Tiesa, IBF josta viņam vēlāk tika atņemta, jo bokseris atteicās no cīņas ar šī titula obligāto pretendentu ukraini Vjačeslavu Glazgovu.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties