13.10.2015. 08:27
atvijas vienības Rīgas «Dinamo» uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā guva savainojumu, kā rezultātā lauza atslēgas kaulu, pēcspēles preses konferencē apstiprināja kluba galvenais treneris Kari Heikile.

• Heikile: Komandā ir uzbrucēji, kas joprojām nav guvuši vārtus vakar
  • Heikile: Mums trūkst pārliecības 2015. g. 9. oktobris

«Dinamo» pirmdien savā laukumā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) piekāpās Magņitogorskas «Metallurg» spēlētājiem. Šīs spēles otrās trešdaļas beigās savainojumu guva Jeļisejevs, kurš devās uz ģērbtuvēm, vēl pirms noslēdzās periods. Pēc tam parādījās informācija, ka hokejists ar ātro palīdzību aizvests uz slimnīcu.

«Jeļisejevam lauzts atslēgas kauls, esam palikuši bez trim spēlētājiem,» apstiprināja Heikile. Vēlāk kļuva zināms, ka Jeļisejevs tāpat guvis arī smadzeņu satricinājumu.

Tāpat vienībai aizvadītajā mačā nepalīdzēja aizsargi Aleksandrs Jerofejevs un Oskars Cibuļskis, kuri abi guvuši galvas savainojumos. Hokejistu atgriešanās datumi nav zināmi.

Rīdzinieki pirmdienas mačā kārtējo reizi nespēja izcīnīt uzvaru savā laukumā. Heikile minēja, ka komandai ir problēmas uzbrukumu noslēgumos.

«Ir meistarības atšķirības starp komandām, protams. Tās iespējas, ko dabūja «Metallurg», bija skaisti vārti labu spēlētāju izpildījumā,» atzina Heikile. «Esmu apmierināts, kā spēlējām aizsardzībā. Tomēr pēdējās spēlēs esam guvuši maz vārtus - ir grūti uzvarēt, ja netiek gūti vārti.»

Rīdzinieku galvenais treneris norādīja, ka pašlaik papildus uzbrucēji netiek meklēti, lai risinātu mazrezultatīvā uzbrukuma problēmu. Tāpat treneris atklāja, ka somu uzbrucējs Ville Leino «pēdējās spēlēs labāk sevi pierādīja spēlējot malā, nevis centrā».

Šis bija rīdzinieku jau trešais zaudējums pēc kārtas. Pirms tam «Dinamo» bija tikusi pie trīs uzvaru sērijas. Sešos mačos savā laukumā Rīgas «Dinamo» komanda šosezon svinējusi tikai vienu panākumu. Savukārt 13 izbraukuma cīņās gūtas piecas uzvaras.

Tikmēr 2014.gada Gagarina kausa ieguvēja no Magņitogorskas, ko trenē slavenais Maiks Kīnens, šajā mēnesī guvusi trīs uzvaras piecos mačos.

«Ļoti smaga spēle, aizsardzība bija laba abām komandām, tāpat arī vārtsargi aizvadīja labu maču. Trešajā periodā pamatīgi pastiprinājām uzbrukumu, kas rezultējās ar vārtu guvumu,» norādīja Kīnens.

Pēc šī mača Rīgas «Dinamo» trešdien uzņems Ufas «Salavat Julajev» hokejistus, bet pēc tam nākamajā nedēļā plānota kārtējā trīs izbraukuma spēļu sērija, kuras ietvaros 24.oktobrī arī notiks viesošanās Magņitogorskā.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 24 punktiem 20 mačos ieņem 12.vietu, tomēr labāko astotnieks ir tikai trīs punktu attālumā.

Savukārt Magņitogorskas vienība ar 34 punktiem 19 mačos ieņem sesto vietu Austrumu konferencē.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430