06.07.2015. 13:53
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Rīgas "Dinamo" nākamsezon trenēs Somijas speciālists Kari Heikile. Viņa asistenti būs Normunds Sējējs, Aleksandrs Ņiživijs un Juris Klodāns, liecina informācija kluba mājaslapā.

Ziņas par somu trenera Kari Heikiles piesaistīšanu Rīgas "Dinamo" sastāvam faktiski tika apstiprinātas jau iepriekšējā nedēļā, kad kluba ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs atklāja, ka iesaistītās puses ir tuvu līguma parakstīšanai. Šodien klubs savā mājaslapā apliecināja, ka Heikile vadīs Rīgas komandu (līgums uz vienu sezonu), bet viņa asistenti būs Sējējs, Aleksandrs Ņiživijs un Juris Klodāns.

55 gadus vecais Somijas hokeja treneris Heikile KHL strādā jau kopš pirmās sezonas. Pirmās divas sezonas viņš vadīja Jaroslavļas "Lokomotiv" (pirms tam šajā komandā strādāja arī Krievijas Superlīgā), bet pēc tam bija arī Magņitogorskas "Metallurg", Minskas "Dinamo" un Ņižņekamskas "Neftekhimik" galvenais treneris. Viņa pēdējā darba vieta bija Ņižņekamskā, kur gan iepriekšējā sezona Heikilem bija ārkārtīgi neveiksmīga – somu speciālists tika atlaists jau oktobrī. Arī 2012./13. gada sezona Heikilem beidzās oktobrī – toreiz soms zaudēja darbu Minskas komandā.

Somijas speciālists savā karjerā ir vadījis vairākas vienības arī dzimtenē, 2004. gadā izcīnot valsts čempiona titulu Oulu "Kärpät" sastāvā. Tajā gadā viņš tika atzīts par Somijas čempionāta labāko treneri. 2012. gadā Heikile ir trenējis arī Baltkrievijas izlasi, toreiz baltkrievi palika 14. vietā.

Komandas treneru korpusā ir vēl viens jaunums. Fiziskās sagatavotības trenera pienākumus turpmāk pildīs Eduards Rābe, kurš iepriekš strādāja KHL komandās "Sibir", "Torpedo", "Neftekhimik" un "Severstal".

Šorīt Piņķos komandai bija pirmā sapulce, kurā piedalījās ne tikai jaunie treneri, bet arī spēlētāji. Šobrīd Heikiles un pārējo treneru rīcībā ir 31 hokejists, kuru vidū ir spēlētāji ar jau spēkā esošiem līgumiem un tādi, ar kuriem līgumi tiks noslēgti tuvākajā laikā. Vairākiem hokejistiem ir pārbaudes laika līgumi. Pilnais spēlētāju saraksts pagaidām netiek atklāts, taču precīzākas aprises tiek solītas uz Valmieras treniņnometnes laiku, kas startēs tieši pēc nedēļas (13.-29. jūlijs).

Šonedēļ komanda trenēsies Piņķos un Jūrmalā. Muguras operācijas dēļ pilnvērtīgi nevar iesaistīties uzbrucējs Māris Bičevskis, bet zviedru vārtsargs Jūakims Ēriksons ieradīsies pirms Valmieras nometnes. "Dinamo" arī vēsta, ka tuvākajā laikā komandas rindas varētu papildināt daži leģionāri.

Datums Laiks Vieta Spēle
28. jūlijs 18:30 Valmiera Rīgas "Dinamo" – Podoļskas "Vityaz"
30. jūlijs 18:30 Inbox.lv ledus halle Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibir"
31. jūlijs 16:00 Inbox.lv ledus halle Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibir"
3. augusts 15:00 Volvo ledus halle Rīgas "Dinamo" – Podoļskas "Vityaz";
16. augusts 19:30 Arēna Rīga Rīgas "Dinamo" – Minskas "Dinamo"
17. augusts 19:30 Arēna Rīga Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars"
19. augusts 19:30 Arēna Rīga Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv"
20. augusts 19:30 Arēna Rīga Spēle par vietu

Izmantotie resursi:Sākums - Hokeja kluba Dinamo Rīga oficiālā...Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties