09.07.2015. 18:30
Rīgas „Dinamo” komandas hokejisti jau kopš pirmdienas svīst treniņos, gatavojoties astotajai Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) sezonai. Komandas jaunais galvenais treneris Kari Heikila sarunā ar portālu Sportacentrs.com atklāj, ka pirmssezonas treniņos ieviestas nelielas korekcijas, kā arī nedaudz paraksturoja pats sevi un atklāj, kāda stila hokeju viņa vadībā spēlēs galvaspilsētas komanda.

Par komandas fizisko sagatavotību šosezon rūpējas Eduards Rābe, un tas ieviesis zināmas korekcijas arī pirmssezonas sagatavošanās procesā. „Izskatās, ka spēlētājiem patīk nelielās izmaiņas, kas ieviestas treniņprocesā, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Treniņi nav viegli, tie ir intensīvi, bet jaunievedumi spēlētājiem, manuprāt, ir kā svaigs gaiss. Ar komandu šosezon strādās cits fiziskās sagatavotības treneris, un viņam ir idejas, kā uzlabot treniņprocesu. Viss notiek, gatavojamies, laika nav atlicis daudz, sezona šogad sāksies nedaudz agrāk,” stāsta „Dinamo” jaunais galvenais treneris.

Lūgts noraksturot pašam sevi, 55 gadus vecais somu hokeja speciālists ir īss: „Neteiktu, ka esmu ļoti stingrs un strikts, taču spēlētājiem manis dotie uzdevumi ir jāizpilda. Ir zināma atšķirība strādājot ar Krievijas klubiem un, piemēram, ar komandām Zviedrijā. Krievijā pret spēlētājiem ir jāizturas stingri, strikti jāpasaka, ko no viņiem vēlies. Zviedrijā spēlētāji vairāk paši spēj pieņemt lēmumus, ko un kā darīt tajā vai citā epizodē. Līdzīgi ir arī Somijā un arī šeit Latvijā. Redzu, ka spēlētāji paši daudz domā. Šķiet, ka Rīgā starp spēlētājiem ir ļoti labas attiecības, viņi daudz runā savā starpā. Tas gan ir tikai pirmais iespaids, un jāņem vērā, ka puišus uz ledus vēl neesmu redzējis nevienā treniņā. Skaidrs, ka arī man ir zināmas sistēmas, kuras ietvaros vēlos, lai spēlētāji paši domā un pieņem lēmumus,” skaidro Heikila.

„Man gribētos, lai komanda spēlētu aktīvi. Tas nenozīmē, ka metīsimies uz priekšu, nedomājot par aizsardzību, laukumā ir jābūt kārtībai. Laba trenera izstrādāta taktika palīdz spēlētājiem. Tā palīdz pieņemt lēmumus, kad tas jāizdara īsā laikā – momentā. Ja trenera izstrādātā taktika bijusi pareiza, hokejisti zina, ko sagaidīt no pretiniekiem,” uzskata treneris.

Pirmo lielo interviju ar Kari Heikilu kā Rīgas „Dinamo” galveno treneri Latvijas medijos varēsiet lasīt jau jaunnedēļ, kad tā tiks publicēta Sportacentrs.com sadaļā „Vienos vārtos”. Tajā treneris stāsta, kā nonāca līdz līgumam ar Rīgas „Dinamo” klubu, kā norit komandas komplektācija, savu pieredzi strādājot ar lielajiem klubiem Krievijā, darbu Somijā un Zviedrijā, kā arī mērķiem kopā ar Rīgas „Dinamo” komandu. Tāpat uzzināsiet, kas somu hokeja speciālistam iešaujas prātā, kad viņš izdzird vārdu salikumu „Latvijas hokejs”.Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties