26.01.2015. 08:41
Aizvadītajā naktī NBA komandas Maiami ''Heat'' jaunais centrs Hassans Vaitsaids atkal pārsteidzis visu līgu, izceļoties ar iespaidīgu triple-double (14 punkti, 13 atlēkušās bumbas, 12 (!) bloķēti metieni), kas palīdzēja ''Heat'' izbraukumā gūt uzvaru pret Čikāgas ''Bulls''. Bet Lebrona Džeimsa un Kevina Durenta duelī pārāks bija pirmais un viņa ''Cavaliers''.

Maiami ''Heat'' (20-24) jau no paša spēles sākuma kontrolēja notikumus Čikāgas ''Bulls'' (29-17) laukumā. Lai arī pārsvars nebija milzīgs (lielākais +14), taču viesu sniegums bija stabils, kas neļāva Derikam Rouzam (19 p.) un pārējiem buļļiem šo spēli lauzt. Labu sniegumu parādīja ''Heat'' līderi Kriss Bošs (20 p.) un Dveins Veids (26 p.), taču pats galvenais spēlētājs laukumā bija līgas pārsteigums Hassans Vaitsaids. Vasarā atraidīts no vairākām komandām, spēlējis Ķīnā un D-līgā, taču šosezon ''Heat'' komandai bija nepieciešams centra spēlētājs, tāpēc viņam tika dota iespēja sevi parādīt. Jau iepriekš viņš spēja izcelties ar double-double, bet šodien viņš laboja Maiami rekordu bloķētajos metienos (12), bet nepilnās 25 minūtēs vēl pievienoja 14 punktus un 13 atlēkušās bumbas. Īpaša šī spēle bija arī ''Heat'' veterānam Luolam Dengam (15+10), kurš pēc vairāk nekā gada atgriezās Čikāgā, kur aizvadīja savus pirmos deviņus karjeras gadus.

Ļoti gaidīts aizvadītajā naktī bija arī līgas zvaigžņu Lebrona Džeimsa un Kevina Durenta duelis. Tāpat šī spēle bija iespēja nesenajam ''Cavaliers'' (25-20) uzbrucējam Dionam Veitersam pierādīt sevi ''Thunder'' (22-22) sastāvā pret bijušo klubu. Spēli Klīvlendā labāk iesāka viesi, jo Veiterss (kuru mājinieku skatītāji izsvilpa) ar divpunktu metienu panāca astoņu punktu pārsvaru ''Thunder'' (24:16). Taču ilgi pārsvars viesiem vairs nepiederēja, jo Džeimss ar pārējo komandu pēc puslaika jau atradās vadībā ar 57:49. Kontrolējot spēli ceturtajā ceturtdaļā, mājinieki turēja ap 10 punktu pārsvaru, kas ļāva uzvarēt Oklahomsitiju pārpildītajā ''Quicken Loans'' arēnā. Vēl bez Džeimsa 34 punktiem rezutatīvs bija arī Kairijs Ērvings ar 21 punktu. ''Thunder'' rindās 32 punkti Durentam, 22 p. +11 rez. p.+9 atl.b. Vestbrukam, bet Veiterss atgriezās ar 14 punktiem.

Savu uzvaru sēriju līdz 16 uzvarām pagarināja Atlantas ''Hawks'' (37-8), kura viegli savās mājās uzvarēja ''Timberwolves'' (7-36). Ne tik viegli gāja citiem favorītiem, piemēram, Vašingtonas ''Wizards'' (30-15) tikai par mata tiesu izspruka no zaudējuma Denveras ''Nuggets'' (18-26). Vēl 1,4 sekundes līdz pamatlaika beigām mājinieku uzbrucējs Kenets Farīds (pie neizšķirta 105:105) aizmeta garām abus soda metienus. Tāpat arī papildlaikā Tajam Losonam bija iespēja pēdējā sekundē izraut neizšķirtu, taču šoreiz uzvara izbraukumā tika ''Wizards''. Atšķirībā no Farīda Entonijs Deiviss pamatlaika pēdējās sekundēs iemeta četrus no četriem sodiņiem, kas ļāva ''Pelicans'' (23-21) savās mājās uzvarēt Dallasas ''Mavericks'' (30-15).

Citā spēlē Detroitas ''Pistons'' (17-28) pamata saspēles vadītāja lomu (pēc Brendona Dženingsa Ahileja cīpslas traumas) ieņēma Derils Augustīns, kurš guva 35 punktus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, taču ar to bija par maz, lai uzvarētu izbraukumā pret Jonu Valančūnu (20 p., 11 atl.b.) un ''Raptors'' (29-15). Tikmēr Rietumu konferences līderi ''Warriors'' (36-6) savā laukumā viegli pieveica ''Celtics'' (15-27), bet Tompsons pēc sava rekordvakara (37 punkti ceturtdaļā) atkal bija rezultatīvākais ar 31 punktu visā spēlē.