04.06.2012. 08:03
Nacionālās Basketbola asociācijas Austrumu konferences finālsērijā rezultāts pēc ceturtās spēles kļuvis neizšķirts – 2:2. "Celtics" savā laukumā pamanījās izsēt 18 punktu pārsvaru, tomēr pagarinājumā tika galā ar "Heat" – 93:91.

Tāpat kā iepriekšējo maču, arī šo spēli "Heat" sāka ļoti slikti, "guļot" aizsardzībā. "Celtics" uzbrukumā varēja darīt, ko vēlas. Bostona meta no apakšas, no pustālās un arī tālās distances, izmantoja otrās iespējas. Mājinieki pirmās ceturtdaļas vidū bija vadībā ar 18:4.

Otrās ceturtdaļas izskaņā "Celtics" sasniedza savu spēles lielāko pārsvaru, iegūstot +18 (58:40), bet pēc pirmā puslaika Bostonai bija šķietami komfortabls 14 punktu pārsvars – 61:47. "Heat" aizvadīja labu otro puslaiku, pretinieci noķerot pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē – 74:74.

Abām komandām bija iespēja izraut uzvar pamatlaika beigās, taču tas neizdevās nevienai no vienībām. Kevins Gārnets nopelnīja uzbrukuma piespēli pret Lebronu Džeimsu. "Heat" pēdējā uzbrukumu veica Džeimss. Nespējot tikt pie brīva metiena, viņš piespēlēja Judonim Haslemam, kuram Gārnets neļāva izpildīt kvalitatīvu metienu – bumba pat neskāra groza stīpu. Pēc pamatlaika 89:89.

Papildlaikā abas komandas kopā guva tikai sešus punktus, Bostonai Maiami apspēlējot ar 4:2. Džeimss pirmo reizi "Heat" karjeras laikā un pirmo reizi "play off" ietvaros spēli pabeidza priekšlaicīgi ar sešām piezīmēm. Papildlaikā sesto piezīmi savāca arī Pols Pīrss. Šoreiz pēdējā uzbrukumā bumba bija Dveina Veida rokās. Viņu labi nosedza Ražāns Rondo un Markīzs Daniels, piespiežot aizsargu mest tālmetienu, kas mērķi nesasniedza. Bostonai uzvara ar 93:91.

Tāpat kā rietumu finālā, arī austrumos visās četrās spēlēs uzvarējušas mājinieces, rezultātam kļūstot 2-2. Nākamais mačs otrdien "Heat" laukumā.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Pīrss. Kevins Gārnets pievienoja 17 punktus un 14 atlēkušās bumbas. "Double Double" arī Rondo, kurš izcēlās ar 15 punktiem un tikpat rezultatīvām piespēlēm. "Heat" sastāvā 29 iemeta Džeimss, bet Veidam 20. Devīto spēli pēc kārtas izlaida Kriss Bošs, kurš varētu būt atpakaļ ierindā uz nākamo spēli.