20.04.2014. 09:44
Savas pirmās uzvaras izslēgšanas spēļu turnīrā NBA guvušas Oklahomas „Thunder” (100:86 pret „Grizzlies”) un Atlantas „Hawks”, kura pārsteidzoši pieveikusi Austrumu konferences uzvarētāju Indianas „Pacers” (101:93).

Pēc lieliskām trim ceturtdaļām regulārās sezonas Indianas „Pacers” spēle pajuka, un sekoja zaudējumi komandām, kurām pavisam noteikti nevajadzētu zaudēt. Tas gan netraucēja uzvarēt Austrumu konferencē, taču šonakt trauksmes zvans nozvanījis pilnā skaļumā – pirmajā izslēgšanas spēlē ar 93:101 atzīts Atlantas „Hawks” pārākums.

Samērā līdzvērtīgais pirmais puslaiks jau bija neliels pārsteigums, jo „Pacers” uzvaru šajā duelī nebija paredzējis tikai slinkais. Taču trešajā ceturtdaļā lieliski nospēlēja Atlantas saspēles vadītājs Džefs Tīgs, kurš šajā ceturtdaļā guva 14 punktus, un „Hawks” izrāvās tieši 14 punktu vadībā (80:66).

Tīgs par savu izcelsmes vietu sauc Indianapolisu, līdz ar to šī spēle (un visa sērija) viņam iegūst papildus nozīmi. Mačā kopā viņš guva 28 punktus un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Nedrīkst gan arī nenovērtēt Pola Milsapa sniegumu – viņš guva 25 punktus un sagādāja kļūdu un piezīmju jūru „Pacers” garajiem spēlētājiem Deividam Vestam un Rojam Hibertam, kuri pa abiem kopā iemeta tikai 16 punktus.

„Pacers” rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Pols Džordžs, bet arvien grūtāk ir nepamanīt viņa vājo precizitāti no spēles – šodien garām aizmesti 12 no 18 metieniem, tiesa, savāktas desmit atlēkušās bumbas. Sērijas otrā spēle notiks naktī uz trešdienu, un regulārajā sezonā par 18 uzvarām vairāk guvusī „Pacers” tajā vairs nevar atļauties kritumus.

Savukārt Oklahomas „Thunder” „play-off” atklājusi ar uzvaru pār sīksto Memfisas „Grizzlies”. Kevina Durenta un Rasela Vestbruka sniegums ļāva jau pirmajā puslaikā iegūt 22 punktu pārsvaru, tiesa, trešajā ceturtdaļā Memfisa šo deficītu sadeldēja. „Grizzlies” izrāvienu 4. ceturtdaļā turpināja Maika Millera tālmetiens, taču tad pie darba atkal ķērās „Thunder” – veterāns Karons Batlers efektīvi iedankoja pāri „Grizzlies” aizsardzībai, pēc Serdža Ibakas volejbola cienīgā bloka Durents viegli guva divus no saviem 33 punktiem, un „Thunder” uzvarēja ar 100:86.

Zaudētāju sastāvā ar double-double izcēlās Maiks Konlijs un Zeks Rendolfs, kā arī „Grizzlies” pieļāva tikai sešas kļūdas, tiesa, bija bezspēcīga pret „Thunder” ātrajiem uzbrukumiem – Oklahoma guva 32 punktus jeb teju trešdaļu no saviem punktiem ātrajos uzbrukumos.

Pacers-Hawks 93:101 (22:28, 28:22, 16:30, 27:21)Pacers: Džordžs 24 (10 atl.), Stīvensons 19, Hils 12, Tērners 9, Vests 8, Hiberts 8, Vatsons 6, Mahinmi 5, Skola 2Hawks: Tīgs 28, Milsaps 25, Korvers 12, Kerols 12, Antičs 8, Meks 8, Viljamss 6, Skots 2

Thunder-Grizzlies 100:86 (29:16, 27:18, 13:31, 31:21)Thunder: Durents 33, Vestbruks 23, Ibaka 17, Džeksons 9, Batlers 9, Fišers 4, Kolisons 3, Pērkinss 2Grizzlies:Rendolfs 21 (11 atl.b.), Konlijs 16 (11 rez.p.), Gazols 16, Alens 13, Lī 8, Džonsons 4, Millers 3, Udrihs 3, Koufos 2

Izmantotie resursi:NBA.comESPN: The Worldwide Leader In Sports