16.06.2016. 07:44
"Izlases nometnes un Rio kvalifikācija ir ģenerālmēģinājums 2019. gada Pasaules kausa izcīņai. Vēlamies, lai arī klubi to saprot," gatavojoties Belgradas turnīra cīņām pret Latviju un Čehiju, teica Japānas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Kendži Hasegava (Kenji Hasegawa).

Lai gan daudziem japāņu spēlētājiem sezonas laikā bija jāaizvada vairāk nekā 60 spēles Japānas čempionātā, Hasegava atrada iespēju jau martā un aprīlī pulcēt valstsvienības kandidātus uz divu dienu treniņnometnēm.

Tuvākais japāņu uzdevums ir cīnīties par uzvaru Rio kvalifikācijas turnīrā, taču Hasegavas prātā jau ir plāns valstsvienības ilgtermiņa attīstībai. Viņš atgādināja žurnālistiem, ka 2017. gada novembrī sāksies Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēles. Likme – līdzdalība 2019. gadā paredzētajā finālturnīrā Ķīnā, kā arī 2020. gada Olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Hasegava uz Belgradas turnīru skatās kā iespēju. “Grupu sadalījums nav slikts. Latvija vai Čehija – abas ir viena līmeņa komandas. Ja iegūsim pret tām bilanci 1-1 un finišēsim otrajā vietā, pusfinālā, visticamāk, spēlēsim pret Serbiju. Ja oficiālā spēlē tiksimies ar tādu komandu, tas būs liels solis uz priekšu.”

Treneris zina, cik grūti japāņiem ir izcīnīt uzvaru pret Eiropas komandām. Uzlēcošās Saules zemes komanda Olimpiskajās spēlēs nav piedalījusies kopš 1976. gada turnīra Monreālā, bet pašlaik Japāna 18 pretendentu konkurencē ieņem viszemāko (48.) vietu FIBA astoņu gadu rangā.

“Japāna ar ne-Āzijas komandām oficiālā spēlē nav tikusies kopš 2006. gada Pasaules čempionāta. Toreiz tas notika Japānā. Tādējādi Japāna izbraukumā pret ne-Āzijas komandām iepriekšējo reizi spēlējusi 1998. gada Pasaules čempionātā Grieķijā. Nevienas izbraukuma spēles pret eiropiešiem 18 gadu laikā. Manuprāt, reālais mērķis šoreiz ir uzvarēt vienā spēlē pret Eiropas komandu, nevis izvirzīt mērķi tikt uz Olimpiskajām spēlēm.”

Japānai svarīgāks mērķis ir kvalificēties 2019. gada Pasaules kausa izcīņai Ķīnā. Kvalifikācijas ceļā tajā nokļūs trīs Āzijas komandas, raksta "Japan Times".

Marta mininometnē piedalījās 27 no 29 spēlētājiem, kurus Hasegava iekļāva paplašinātajā kandidātu sarakstā. Viņu vidū bija arī Senegālas garais spēlētājs Pape Murs Faje (Pape Mour Faye), kurš 2015. gadā decembrī ieguva Japānas pilsonību. Faje pērn piedalījās izlases treniņos, bet nevarēja spēlēt. Viņš Japānā spēlē kopš vidusskolas gadiem un iemācījies brīvi runāt japāniski.

Trešdien japāņi pārbaudes spēlē “Atlas Challenge” turnīra ietvaros zaudēja Jaunzēlandei ar rezultātu 68:73. Jojo Takeuči izcēlās ar 16 punktiem, bet Macui un Tanaka pievienoja attiecīgi 15 un 11 punktus. Faje šajā spēlē nepiedalījās.

Izmantotie resursi:Japan national team balancing present needs...Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties