08.03.2013. 23:35

Ja Oklahomsitijas "Thunder" kluba vadība būtu bijusi ar mieru uzņemties vienīgā Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) spēlējošā latvieša Andra Biedriņa līgumsaistības, iespējams, šobrīd Goldensteitas "Warriors" rindās spēlētu viena no līgas uzlēcošajām zvaigznēm Džeimss Hārdens, raksta ESPN.

Pēc zaudējuma finālsērijā pagājušajā sezonā "Thunder" nolēma izvēlēties slēgt ilgtermiņa līgumu ar Seržu Ibaku, nevis Džeimsu Hārdenu. Līdz ar to, lai nezaudētu produktīvo aizsargu par velti, "Thunder" veica maiņas darījumu, kā rezultātā Hārdens nonāca Hjūstonas "Rockets" rindās. Šobrīd Hārdens vidēji mačā gūst 26,3 punktus un atdod 5,8 rezultatīvas piespēles, ļaujot "raķetēm" nopietni cerēt uz vietu izslēgšanas spēlēs.

Bijušais Kuksika komandas biedrs Arizonas štata universitātē Hārdens gan varējis nonākt arī Oklendā. "Thunder" ģenerālmenedžeris Sems Presti vispirms zvanījis tieši Goldensteitas "Warriors" menedžmentam ar piedāvājumu veikt darījumu, kas ļautu "kareivjiem" saņemt Hārdenu. Presti bija noskatījis Kleju Tompsonu un drafta izvēles tiesības.

"Warriors" šādu darījumu akceptētu tikai gadījumā, ja "Thunder" piekristu saņemt Andri Biedriņu vai Ričardu Džefersonu - vienu no spēlētājiem, kuram ir liels līgums, bet kura pienesums komandai niecīgs. "Thunder" šādam variantam nepiekrita, vēsta ESPN.

Pēc NBA lokauta 2011. gada izskaņā "Warriors" izmantoja amnestijas likumu, atsakoties no Čārlija Bela, kas ļāva piedāvāt līgumu centram Deandrē Džordanam. Tomēr Losandželosas "Clippers" piedāvāja tādus pašus nosacījumus, un Džordans, ierobežotais brīvais aģents, bija spiests palikt "Clippers" rindās.

Andrim Biedriņam ir spēkā līgums par deviņiem miljoniem dolāru ar "Warriors" uz šo sezonu un nākamo. Tiesa, nākamā sezona ir pēc spēlētāja izvēles - Andrim vasarā būs jāizdara izvēle, vai turpināt līgumsaistības. Tieši tāda pati sistēma arī uzbrucēja Ričarda Džefersona darba attiecībās ar klubu, vien atšķirība algas apjomā. Džefersons par šo sezonu saņem 10,1 miljonu, bet par nākamo jau 11 miljonus.

Tikmēr kļuvis zināms, ka "Warriors" pievienosies Malkolms Tomass - 206 centimetrus garais uzbrucējs parakstīs desmit dienu līgumu ar klubu. Tomass sezonu sāka Telavivas "Maccabi" vienībā Eirolīgā un Izraēlas čempionātā, bet nesen pievienojās Losandželosas "D-Fenders" komandai NBA Attīstības līgā.

Izmantotie resursi:ESPN

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Warriors - Rockets
11.70  22.18  Veic Betsafe likmi!
51% 0% 49%  
  Visas spēlesLatvijas Peintbola klubs, biedrība K.Valdemāra 40, Rīga, LV-1010
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties