26.11.2013. 15:51

Spēles 2.trešdaļā rezultāts ir 1:1, vārtus dinamiešiem vairākumā guvis Kails Vilsons, bet mājiniekiem izcēlies Veli Mati Savinainens.

Pirmajās minūtēs katrai no komandām bija iespēja gūt vārtus pēc pretinieku aizsargu kļūdām, tomēr glāba vārtsargi. Mihails Birjukovs gan bija bezspēcīgs pēc lieliska Kaila Vilsona metiena - kanādietis spēles 7.minūtē vairākumā atklāja rezultātu. Pēc vārtu guvuma rīdzinieki turpināja ļoti aktīvi uzbrukt un vairākkārt bija tuvu rezultāta starpības palielināšanai. Perioda otrajā pusē Jugra izpelnījās vēl vienu noraidījumu, šoreiz gan dinamieši vairākumu realizēt nespēja. Toties to paveica mājinieki, arī gūstot vārtus savā pirmajā vairākumā (Veli Mati Savinainens) un izlīdzinot rezultātu. Uzreiz pēc tam jau iniciatīva pārgāja mājinieku pusē un tikai Telkvista meistarība vairākās epizodēs glāba no otro vārtu zaudējuma. Perioda izskaņā abas komandas vairākkārt pārkāpa noteikumus, tomēr rezultāts pirmajās 20 minūtēs palika nemainīgs - 1:1.

Otro periodu ar bīstamu metienu uzsāka Jugra rezultatīvākais hokejists Vitālijs Sitņikovs, kuram gan pārspēt Telkvistu neizdevās, bet mājinieki turpināja aktīvi uzbrukt.

Svētdien dinamieši pārtrauca kluba vēsturē garāko uzvaru sēriju - astoņas, šoreiz ar 2:5 Omskā piekāpjoties Avangard, bet vēl pirms tam izbraukuma pirmajā spēlē ar 5:4 pēcspēles metienos Astanā pārspēja Baris. Ar 57 punktiem 29 spēlēs rīdzinieki saglabā stabilu 3.vietu Rietumu konferencē. Pēc spēles Hantimansijskā priekšā ceļš uz Jekaterinburgu, kur ceturtdien jāaizvada izbraukuma pēdējais mačs. Decembrī visas septiņas KHL spēlēs Rīgas Dinamo aizvadīs savā laukumā.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 26.novembris. Hantimansijska, Arena Jugra.

Hantimansijskas Jugra -Rīgas Dinamo 1:1 (1:1; 0:0; 0:0)

Vārti: 6:06 Vilsons (Hosa, Robinsons, vair.) 0:1; 14:10 Savinainens (Diksons, Smolenāks, vair.) 1:1;

Vārtsargi: Mihails Birjukovs- Mīkaels Telkvists

Metieni: 14-8

Soda minūtes: 6-6

Skatītāji:

Šīsdienas mačam Hantimansijskā Dinamo treneri pieteiks 22 hokejistus (2 vārtsargus, 7 aizsargus un 13 uzbrucējus), un šodien spēlēs aizsargi Rodrigo Laviņš un Krišjānis Rēdlihs, kuri aizstās, attiecīgi, nelielu savainojumu guvušo Georgiju Pujacu un Mārtiņu Poreju, bet vārtus sargās Mīkaels Telkvists.

Iepriekšējā spēlē Omskā kādā no spēles epizodēm pēc pretinieku komandas aizsarga Gončarova spēka paņēmiena nelielu savainojumu guvis Georgijs Pujacs, kuram treneri ir izlēmuši šodien dot atpūtu, bet viņa vietā pārī ar Robinsonu spēlēs Laviņš. Savukārt pārī ar Sotnieku šodien treneri laukumā sūtīs Krišjāni Rēdlihu, bet Edmunds Augstkalns tiks pieteikts kā septītais aizsargs. Izmaiņas ir skārušas arī pilnīgi visus uzbrucēju trijniekus, un šodien atkal laukumā dosies Māris Bičevskis un Juris Upītis. No izbraukumā līdz paņemtajiem hokejistiem šodien malā paliks vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, aizsargi Georgijs Pujacs, Jēkabs Rēdlihs un Mārtiņš Porejs, kā arī uzbrucējs Gunārs Skvorcovs.

Dinamo sastāvs uz spēli:Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#85 Rihards Cimermanis);Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #2 Rodrigo Laviņš - #33 Mat Robinson, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs, #61 Edmunds Augstkalns;Uzbrucēji: #79 Vitālijs Pavlovs - #18 Kyle Wilson - #81 Marcel Hossa, #77 Marcel Hascak - #38 Paul Szczechura - #70 Miks Indrašis, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #25 Andris Džeriņš - #47 Mārtiņš Cipulis, - #7 Rustams Begovs - #96 Māris Bičevskis, #10 Artūrs Kuzmenkovs.

Pirmajās divās izbraukuma spēlēs gan deviņas reizes kapitulējusi līdz tam viena no labākajām aizsardzībām līgā - Mīkaelu Telkvistu un Jakubu Sedlāčeku pretinieki pārspēja pa četrām reizēm, bet Omskā piektos vārtus dinamieši ielaida jau tukšā cietoksnī.

Jugra, aizvadot tos pašus 29 mačus, iekrājuši teju divreiz mazāk punktu - 31. Pēdējās 13 spēlēs Hantimansijska zaudējusi 12 reizes, arī 17.novembrī Rīgā, kad, pateicoties diviem Mika Indraša vārtiem, dinamieši papildlaikā uzvarēja ar 4:3. Pašās oktobra beigās Sergeju Šepeļevu galvenā trenera amatā nomainīja Oļegs Davidovs, kura vadībā ir vismaz neliels progress - viena uzvara un vismaz punkts piecos no septiņiem mačiem. Jugra komanda Austrumu konferencē ieņem vien 11.vietu, no play-off zonas atpaliekot deviņus punktus.

Kopumā KHL ietvaros komandas tikušās septiņas reizes, četras uzvaras izcīnot Dinamo (vārti attiecība 16-15).